Beykoz’da sendika tartışması meclis gündeminde

  • 06.01.2020 16:41
  • Güncelleme: 06.01.2020 16:42
  • Okunma: 6349 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi'nde 2020 yılının ilk toplantısı Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf'ın başkanlığında toplandı.
Beykoz’da sendika tartışması meclis gündeminde

Beykoz Belediye Meclisi 2020 Yılında ilk kez toplantı, yılın ilk toplantısında CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, son günlerde belediye çalışanlarının başka sendikalara üye olmaya zorlanmasına ilişkin iddialarla ilgili iktidara soru sordu ve tavsiyelerde bulundu.

Sataloğlu, "Seçimden önce sorunlar çözüldü hazır Beykoz’u aldım noktasından “Beykoz doğal sit alanı çivi çakamazsınız" noktasına daha yeni geldi bu yönetim. Beykozluların geleceği için acilen soruların çözümü için merkezi iktidar ile çalışmalar yapmalısınız." dedi.

CHP'li Meclis Üyesi Sataloğlu, belediyedeki bazı isimlerin çalışanlara baskı uyguladığını, sendika seçimi konusunda yönlendirmeye çalıştığı iddialarını savundu.

Sataloğlu, şunları söyledi:

"Ekmeğinizden olursunuz diyor. Ne diyor hatta tarih ve saat veriyor, şu tarihte şu saate kadar yapın diyor, tehdit ve şantaj yapıyor. Bunu kim yapıyor? Yönetimden onay aldığını söyleyen bir bürokrat yapıyor. Bunu niçin yapıyor? Sarı sendika için yapıyor. Bildiğiniz üzere sarı sendika, işçiden çok işverenin menfaatlerini kollayan, işçi haklarının alınmasına yönelik hareketleri engelleyen ve kısıtlayan işveren ile kol kola olan sendikadır."

Cemal Sataloğlu, bu yönlendirme ve baskıların Türk Ceza Kanununa göre suç olduğunu da sözlerine ekledi.

Sataloğlu'nun iddialarına cevap veren AK Partili Meclis Üyesi Adem Sefer, konuya ilişkin yargı yolunun açık olduğunu ve mahkemeye gitmekte herkesin serbest olduğunu söyledi.

Gaye Zayıf'ın yönettiği Meclis toplantısında partiler tarafından sunulan tekliflerin tamamı oy birliğiyle komisyonlara havale edildi.

Beykoz Belediye Meclisi, 2020 yılının 2. toplantısını 8 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 10.00'da gerçekleştirecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz