Güncel

Beykoz'da şehitler için Yasin okundu

Beykoz'da şehitler için Yasin okundu
13.09.2015 17:33
| | |
7109

Video galeri

Şehit olan asker ve polisler için yürüyüş düzenlemeyen Saadet Partisi Beykoz Teşkilatı, Yenimahalle'de Kur'an-ı Kerîm okuttuŞehit olan asker ve polisler için yürüyüş düzenlemeyen Saadet Partisi Beykoz Teşkilatı, Yenimahalle'de Kur'an-ı Kerîm okuttu.

Özellikle birkaç gündür Beykoz ilçesinde, terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren asker ve polisler için yürüyüşler düzenleniyordu. Siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Beykozlu vatandaşların da ilgi gösterdiği yürüyüşlerde, teröre lanet okunmuştu. Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı ise Yenimahalle Temsilciliği tarafından düzenlenen bir programda, Beykozluları bu kez Kur'an-ı Kerîm için bir araya getirdi. SP Yenimahalle İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Kur'an-ı Kerîm tilavetinde, Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Alay Hoca ve Abidin Öney Hoca Yâsin-i Şerif okurken, programın sonunda tüm partililer dûa için el açtı. Öte yandan davetli olmasına karşın AK Parti, CHP, MHP, BBP, DSP gibi partilerin Beykoz İlçe teşkilatlarından kimsenin geceye katılmaması ya da temsilci göndermemesi dikkat çekti.

Saadet Partisi'nin Yenimahalle Teşkilatı tarafından düzenlenen 'Şehitler İçin Manevi Beraberlik' gecesine, SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, SP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdussamet Kalaycı, SP Yenimahalle'nin tanınan yüzlerinden Ferhat Taşdemir ve Alper Unutur'un yanı sıra partili gençler ve çocuklar katıldı. Gecenin başlangıcında SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz bir konuşma yaparken, şehit düşen polis ve askerler için Allah'tan rahmet ve aileleri için de sabır diledi.

‘Abidin Öney ile mikrofonu paylaşan Ahmet Alay Hoca, bir aralık mikrofonu Abdussamet Kalaycı’ya da uzattı…’

Yemimahalle'de bulunan SP Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda Demokratik Sendikalar Konfederasyonu'na bağlı Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Sendikası alt birimi Din-Bir-Sen'in Genel Sekreteri Ahmet Alay Hoca, Yâsin-i Şerif okudu. Zaman zaman mikrofonu Abidin Öney Hoca ile paylaşan Ahmet Hoca, bir aralık mikrofonu Abdussamet Kalaycı'ya da uzattı. İyi bir kıraati olduğu anlaşılan SP Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdussamet Kalaycı ise genel olarak 'Namaz Dualarını' okudu ve diğer partililerle birlikte 'tekbir' getirdi.

SP Beykoz Yenimahalle Teşkilatı tarafından düzenlenen Yâsin-i Şerif programının sonunda, Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Alay Hoca'nın öncülüğünde Arapça ve Türkçe dua okundu. SP Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz'ın da katıldığı duanın ardından program sona ererken, yine Yenimahalle teşkilatı tarafından katılımcılara tulumba tatlısı ve çay ikram edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Saadet Partisi, Kur'an-ı Kerim, Yenimahalle, Din-Bir-Sen, Şeref Kaçmaz, Şehit

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"