Beykoz'da şehit ve gazi aileleri için iftar sofrası

  • 07.05.2019 14:39
  • Güncelleme: 07.05.2019 14:45
  • Okunma: 9627 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kaymakamlığı, Ramazan'ın ilk günü kurmuş olduğu iftar sofrasında şehit aileleri ve gazileri buluşturdu.
Beykoz'da şehit ve gazi aileleri için iftar sofrası

İBB Beykoz Koru Tesisleri'ndeki iftar yemeğine ilgi oldukça yoğundu. Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programın konukları arasında 15 Temmuz Şehidi Murat Akdemir'in ailesi de vardı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Müftüsü Ali Efe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Nüfus Müdürü Nihade Kılıç ve Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek'in katıldığı, şehit aileleri ve gazilerin buluştuğu iftar programının açılış konuşmasını Şehit Aileleri Derneği Başkanı Süleyman Delipoyraz yaptı.

Gecede protokol masası kurulmadı. Protokol üyeleri ve bürokratlar vatandaşlarla aynı masayı paylaşırken, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı 15 Temmuz şehidi Murat Akdemir'in ailesiyle aynı masada iftarını açtı.  

"Rabbim hepinizden razı olsun"

Beykoz Kaymakamlığı'na;  Ramazan'ın ilk iftarında kendilerinin davet edilmiş olmasından dolayı teşekkür ettiklerini ve minnettar olduklarını söyleyen Delipoyraz, "Rabbim hepinizden razı olsun. Geceniz mübarek, Ramazanınız hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Ramazanın ilk iftarını şehit aileleri ve gazilerle birlikte gerçekleştiriyor olmalarından dolayı şükrettiğini ifade ederek, organizasyon nedeniyle Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve ekibine teşekkür ettiğini söyledi.

Murat Aydın sokak iftarlarına katılacak

Konulara da katılımları nedeniyle teşekkür eden Murat Aydın, İnşallah Türkiye'miz bu güzellikler içerisinde Ramazan'ın sonuna Bayram'a da kavuşur... Rabbim birliğimizi dirliğimizi devam ettirsin." diye konuştu. Başkan Murat Aydın, bundan sonra iftarları mahallelerde, köylerde vatandaşlarla birlikte yapacağını ve sokak iftarlarına katılacağını söyledi.  Murat Aydın, "Şehitlere ve gazilere layık hizmetler yapmayı bizlere nasip etsin" dedi.

"Allah yolunda ölenlere ölüler demeyiniz"

Ev sahibi konumunda olan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı da konuşmasına, Necip Fazıl'ın şiiriyle başladı. Ramazanın ilk iftarını şehit aileleri ile açmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Kaymakam Katırcı, 'Allah yolunla ölenlere ölüler demeyiniz' inanışından geldiklerini ifade etti.

Şehitlik mertebesinin peygamberlikten sonra gelen en büyük mertebe olduğuna vurgu yapan Katırcı, "bir şehidin anası, kardeşi, eşi ve babası olabilmek yada bir şehidin evladı olabilmek her halde bu dünyada sahip olunabilecek en büyük nimetlerden bir tanesidir" şeklinde konuştu.

"Düşmanımız hiç bir zaman eksik olmadı"

"Hep söylüyorum, bu memleketin içerden de, dışarıdan da haini çoktur. Gerek içinde bulunduğumuz coğrafya itibari ile gerek sahip olduğumuz milli, dini değerler dolayısıyla tarih boyunca hiç bir zaman düşmanımız eksik olmadı. Onun biz hep uyanık olmak, dik durmak birde beraber olmak zorundayız." şeklinde konuşan Ahmet Katırcı, "bu millet şehit olmayı her zaman göze almıştır. Bunun en güzel örneği de 15 Temmuz'dur." dedi.

"Yaşadıklarımızdan ders çıkarmak, yaşanmışlıkları da unutmamak lazım. Kimlerin bize ihanet ettiğini, kimlerin bizi nasıl kandırdığını lütfen unutmayalım" diye konuşan Beykoz Kaymakamı, "unuttuğumuz gün aynı akıbeti tekrar yaşayabiliriz" uyarısında bulundu.

Bu yaşananların çocuklara gençlere ve gelecek nesilleri iyi aktarılması gerektiğine vurgu yapan Kaymakam Katırcı sözlerinin sonunda tüm şehitlere rahmet, gezilere de şifa dileklerinde bulundu.

Beykoz Kaymakamlığı'nın, şehit aileleri ve gaziler için düzenlediği iftar programı Beykoz Müftüsü Ali Efe'nin dualarıyla tamamlandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz