Beykoz'da şehit çocuklarına ücretsiz ehliyet

  • Güncelleme: 02.03.2020 13:09
  • Okunma: 56805 kez
  • Yorum: 0
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Zeytin Dalı Harekatı'nın ardından Beykoz'da çeşitli özel sektör çalışanları destek olmaya devam ediyor.
Beykoz'da şehit çocuklarına ücretsiz ehliyet

İstanbul Beykoz'da hizmet veren bir sürücü kursu, şehit çocuklarına ve gazilere ücretsiz olarak sürücü kursu hizmeti sunacak.

 Yıllardır sürücü kursu olarak ticari faaliyetlerini sürdüren Serdar Bıyıkoğlu, son yıllarda Türkiye'ye içeriden ve dışarıdan çeşitli şekillerde oyunlar oynandığını ve bunların sonucunda şehit ve gazilerin olduğunu söyledi.

"Bütün şehit çocuklarına sesleniyorum"

Sürücü Kursu olarak üzerlerine düşenin farkında olduklarını ve ne yapabiliriz diye düşündüklerine değinen Bıyıkoğlu, "Ne yapabiliriz diye düşündük. Şehit çocuklarına ve gazilerimize ücretsiz ehliyet verelim dedik. Elimizden gelen budur. Ülkemiz açısından bunun çok bir faydası olur mu bilmiyoruz. Daha fazla şeyler yapmak gerekiyor. En son Afrin olayı da malumdur. Askerlerimizin 'beklemesinler' demeleri, 'kızıl elmaya' gidiyoruz demeleri, bunlar çok büyük olaylardır. Buradan bütün şehit çocuklarına sesleniyorum. Babaları onların ücretlerini zaten ödedi. Gazilerimizin de kendilerini bekliyoruz" dedi.

Ücretsiz sürücü kursu konusunda devletin her sürücü kursuna bir kişilik bir kontenjan verdiğini dile getiren Serdar Bıyıkoğlu, kendilerinin böyle bir kontenjan sınırı olmadığını ifade etti.

"Elimizden gelse cepheye gideceğiz"

Ehliyet kursuna kayıt yaptıran herhangi bir öğrencinin ücretini vererek, teorik derslerini, direksiyon derslerini alarak sınava girdiğini hatırlatan Bıyıkoğlu, "Biz hiçbir ücret almadan bütün derslerini verip, sınav harçlarını da biz yatıracağız. Elimizden gelse cepheye gideceğiz. Böyle bir şey olmuyor, keşke izin verseler. Bu şekilde yardımcı olmak istiyoruz. Herkes taşın altına elini sokması lazım" diye konuştu.

"Bu çocuklar 80 milyona emanettir"

Sürücü Kursu sahibi Serdar Bıyıkoğlu, şunları söyledi:

"Bununla ilgili internet sitemizde duyurularımız olacak. Bizi bulmak isteyenler zaten bulur. Bunu reklam olarak kimse düşünmesin. Bu bir gönül ve sevda meselesidir. Bütün özel sektör bu konuya eğilmelidir. Şehit çocuklarına ve gazilere daha fazla imkanlar sağlanmalıdır. Geçen gün Afrin'de şehit olan Musa şehidimizin çocuğunu gördük. Yaşı daha çok ufak. Bu çocuklar bize emanettir. Türkiye Cumhuriyeti'ndeki 80 milyona emanettir. Herkes elinden geleni yapmalıdır. Şu anda ülke olarak güzel bir birlik ve beraberliğimiz var."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz