Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti

  • 0
  • 12691
Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti
Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti
Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti
Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti
Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti
Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti
Beykoz’da şehit ailelerine Bakan ziyareti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yine Beykozlu şehit olan Murat Akdemir’in ailesini Beykoz Küçüksu’daki evinde ziyaret etti.

Önceki gün Kavacık’ta şehit Hasan Kaya’nın ailesini ziyaret eden Aile Bakanı Kaya, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında ‘şehit olmaya gidiyorum’ diyerek evinden çıkan Murat Akdemir’in Anadoluhisarı’ndaki baba ocağını ziyaret etti. 

Akdemir ailesinin Beykoz'daki evine oğluyla birlikte gelen Bakan Kaya'yı Şehit Murat Akdemir'in babası İsmail Akdemir'de kucağında torunuyla evinin kapısında karşıladı. 

Baba Akdemir, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya'ya kucağındaki çocuğun Şehit İsmail Akdemir'in çocuğu olduğunu söyleyince Bayan Bakan, küçük Muhammed Efe ile bir süre yakından ilgilendi.

 

Gün boyunca İstanbul'un çeşitli ilçelerinde şehit ailelerini ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yaklaşık bir saat süren Beykoz'daki ziyareti sırasında Murat Akdemir'in aile fertlerine yakın ilgi gösterdi. 

Maddi ve manevi her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını belirten Bakan Kaya, “Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan adına buradayız. Sizler evlatlarınızı bizler bugün burada olabilelim diye şehit verdiniz. İnşallah sizlere ahrette şefaatçi olacaktır” şeklinde konuştu.

Şehit Akdemir'in babaannesi Hanife Akdemir’in, "Murat'ım Cumhurbaşkanımızın ‘sokağa çıkın’ sözünü duyduktan sonra dışarı çıktı ve evine şehit olarak döndü. Duyuyorum, televizyonlarda görüyorum, Cumhurbaşkanımız şehit ailelerinin evlerine gidiyor… Ben onu en az torunum Murat kadar seviyor, Murat’tan hiç ayırmıyorum. Bizim eve de gelsin" şeklindeki ifadeleri duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. 

Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürü Selim Çelenk'in Kur'an-ı Kerim tilaveti okuduğu ziyarette, 15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimi sırasında şehit düşen 258 kahraman Türk evladı için eller semaya kaldırıldı ve dualar edildi. Öte yandan Sosyal Politikalar Bakanı Betül Kaya, Akdemir ailesine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın selamlarını iletti. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, şehit çocuğu Muhammed Efe Akdemir'e oyuncak araba hediye etti. 

Bakan Kaya'ya Beykoz'daki şehit evini ziyareti sırasında Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürü Selim Çelenk, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler ve Kavacık Mahalle Muhtarı Yusuf Kesici eşlik etti. 

Haber Merkezi

Mesudiye Arnavutköy hazırlıklarını tamamladı
Önceki Mesudiye Arnavutköy hazırlıklarını tamamladı
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz