Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu

  • 0
  • 7325
Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu
Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu
Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu
Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu
Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu
Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu
Beykoz’da şehit aileleri için sofra kuruldu

Beykoz Kaymakam Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şehit ailelerini İBB Koru Tesisleri’nde kurmuş oldukları sofrada ağırladı.

Beykozlu şehit aileleri 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi’nin birlikte tertip ettiği akşam yemeğinde ağırlandı. 

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde verilen yemeğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Boğaz Komutanı Deniz Kıdemli Albay Ali Kibar, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Tacettin Aksu, ilçedeki şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Ev sahibi Kaymakam Ahmet Katırcı ve Başkan Yücel Çelikbilek şehit aileleriyle hasbihal ederek hatır ve ihtiyaçlarını sordu.  

“Çanakkale Ruhu Her Zaman Yaşayacak”

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü ve şehitler günü vesilesiyle bu toprakları bize vatan yapan aziz ve muhterem şehitlerimizin emaneti olan şehit ailelerini ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna vesile olmuş başat Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatanı bize emanet bırakmış bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve  saygıyla anıyoruz.  Çanakkale dünya tarihinin gördüğü en büyük savunma savaşıydı. Çanakkale ruhu halen yaşıyor. Bu millet Çanakkale ruhuyla 15 Temmuz’da seller gibi sokaklara aktı. Bugün hala aynı ruhla Afrin’deyiz. Şehitlik yüce bir makamdır. O rütbeye erişebilmek herkesin harcı değil. Bu memleket sizlerin yetiştirdiği evlatların sayesinde ayakta duruyor, bunun gurur bile bir insana yeter. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyor, davetimize iştirak eden şehit ailelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.  

Boğaz Komutanı Deniz Kıdemli Albay Ali Kibar ise milletimizin bağımsızlığı, cumhuriyetimizin korunup yüceltilmesi uğruna canlarını hiçe sayan şehitlerimiz ile  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla yad etti.

“Şehitlerimiz Tüm Milletimizin Evladıdır”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de konuşmasında: “Vatan için canını toprağa katan tüm şehitlerimizi en kalbi muhabbetle hatırlıyoruz. Çanakkale’de, 15 Temmuz’da, bugün Afrin’de toprağa düşen kahramanlarımıza rahmet diliyoruz. Bu ülke bugün  şehitlerin şehadetiyle ayakta duruyor. Allah onlara çok çok rahmet etsin, onların üzerinden rahmeti eksik etmesin.  Şehitleri yalnızca sizin evlatlarınız olarak düşünmeyin, bu evlatlar artık şehit olduktan sonra milletin ortak evladıdır. Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyoruz. Milletimiz çok farklı hasletleri olan yüce bir millettir. Bu millet bu topraklara düşenleri asla unutmayacak, unutturmayacaktır, devletimiz ve bizler her zaman sizlerin yanınızda olacağız” şeklinde konuştu.  

Şehit Kemal Zeren’in Babası Mehmet Zeren de bir teşekkür konuşması yaptı. Programın sonunda misafirlere üzerinde şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu çiçekler takdim edildi.

Haber Merkezi

Beykoz’dan Validebağ Huzurevi’ne kucak dolusu sevgi
Önceki Beykoz’dan Validebağ Huzurevi’ne kucak dolusu sevgi
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?