Beykoz'da 'şehidimin ardından' buluşmaları devam ediyor

  • 0
  • 2421
Beykoz'da 'şehidimin ardından' buluşmaları devam ediyor
Beykoz'da 'şehidimin ardından' buluşmaları devam ediyor
Beykoz'da 'şehidimin ardından' buluşmaları devam ediyor

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi tarafından organize edilen 'Şehidimin Ardından' programlarının ikincisi gerçekleştirildi.

Program kapsamında Şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk'ün ailesi, Beykoz'da eğitim öğretime devam eden lise çağındaki gençlerle bir araya geldi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Şehit Sezgin Burak Cantürk'ün annesi Döndü Cantürk, Tabuta Sığmayanlar Belgeseli'nin yönetmeni Ender Çınar ile Beykozlu öğrenciler katıldı.

Diyarbakır'da PKK terör örgütünün saldırısı sonucu 2016'da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk'ün hayat hikayesinin anlatıldığı program, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim ile başladı.

Albayrak Medya tarafından çekimleri yapılan "Tabuta Sığmayanlar" belgeselinin de öğrencilere izletildiği programda Şehit Burak Cantürk'ün babası Ali Cantürk, oğlunun şehit olduğu anı televizyondaki alt yazıdan tahmin ettiğini söyledi.

Cantürk, televizyonda Diyarbakır'ın Hani ilçesinde PKK'nın jandarma karakoluna saldırdığı yazısını gördüğünü, karakolu arayarak oğluna ulaşmaya çalıştığını söyledi.

Damadının Ankara'da jandarma olarak görevli olduğunu söyleyen Cantürk, "Bir saat sonra damadım beni aradı. Başka bir odaya geçtim onunla konuştum. Ağzında bir şeyler geveliyordu. "Oğlum, eğer saldırıda şehit olan Burak ise söyle bana" dedim. O da "Evet" dedi. Ancak öyle bir duygu oluyor ki sanki başka bir alemdeydim. Biraz sonra kendime geldim. Sonra annemin ve eşimin yanına geçtim, oturduğumuz yerdeki jandarma gelip eşime haber verdi." diye konuştu.

Türkiye'nin hem zor hem de dünyanın en güzel coğrafyasında bulunduğunu ifade eden Cantürk, "Bizi burada barındırmak istemeyen o kadar çok düşmanı var ki. Bizler sürekli kenetlenerek 'önce vatan' diyelim. Dünya milletlerinin hepsinin gözü bizde. Öyle bir mirasa sahibiz ki yeryüzünde nizami devletler kuruldu kurulalı kadim Türk milletleri olmuştur ve dünyaya nizam vermiştir." dedi.

Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Açılan, lise çağındaki gençlere yönelik gerçekleştirdikleri programların, çalışmalarının ve gayretlerinin Türk gençliği için olduğunu ifade ederek, bu çalışmayı da bu topraklar için bedel ödemiş insanları gençlere tanıtmak için yaptıklarını söyledi.

Bilal Habeş Açılan, "Belki hatırasını gönüllerde yad etmek için buradayız." ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından yapılan çekilişle 5 lise öğrencisine kitap hediye edildi.

Haber Merkezi

Beykoz'da vapur seferleri durduruldu
Önceki Beykoz'da vapur seferleri durduruldu
Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı
Sonraki Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz