Beykoz’da seçmen listeleri askıya çıktı

  • Güncelleme: 14.03.2015 14:02
  • Okunma: 6177 kez
  • Yorum: 0
7 Haziran 2015 Milletvekili genel Seçimleri için yeniden tasnif edilen Seçmen Kayıt listeleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz da da mahalle muhtarlıklarında da askıya çıktı.
Beykoz’da seçmen listeleri askıya çıktı

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için seçmen listeleri bugün muhtarlıklarda askıya çıktı. Listeler, 14 gün askıda kalacak.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) açıkladığı seçim takvimi kapsamında, yurt içi ve yurt dışı seçmen listeleri saat 08.00'den itibaren muhtarlıklarda askıya çıkarıldı.YSK'nın internet sitesinden de sorgulanabilecek olan seçmen bilgileri bugünden itibaren muhtarlıklarda askıda.

Seçmen listeleri 27 Mart'a kadar askıda kalacak.

Öte yandan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da vatandaşların seçmen listelerinde isimleri olup olmadığını mutlaka kontrol etmelerini istedi. Kolcu, “Oy kullanmak bir vatandaşlık hakkıdır. Çok önemli bir görevdir bunu layıkıyla yerine getirmek lazım” dedi.

Cumartesi Pazar günleri muhtarlıklar açık olacak

Muhtar Kolcu, Seçmen kontrolü için YSK’nin web sitesinin kullanan vatandaşları da uyardı. Sitede yoğunluk nedeniyle bazen sorunlar yaşandığını ifade eden Kolcu, “En iyi tercih vatandaşların muhtarlıklarda askıya çıkan listelerden isimlerini kontrol etmeleridir. Muhtarlıklar seçmenlerin zaman sıkıntısı yaşamamaları için kanun gereği 27 Mart’a kadar Cumartesi ve Pazar günleri de açık olacak ” şeklinde konuştu.

YSK WEB SİTESİNDEN KONTROL YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz