Beykoz’da seçimi kaybeden değil kazanan gibi konuştu

  • 0
  • 1465
Beykoz’da seçimi kaybeden değil kazanan gibi konuştu
Beykoz’da seçimi kaybeden değil kazanan gibi konuştu
Beykoz’da seçimi kaybeden değil kazanan gibi konuştu

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Özkan Aydoğan 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası ilk kez basın mensuplarının karşısına çıktı.

AK Parti tarihinin Beykoz’da seçim kaybeden ilk ilçe başkanı olan Özkan Ayduğan, düzenlediği basın toplantısında sorulara da cevap verdi.  

“31 Mart’ta bir demokrasi bayramı olan mahalli idareler seçimlerini gerçekleştirdik. Güzel Beykoz’umuzun dört bir köşesinde vatandaşlarımız sandığa giderek iradelerini özgürce ortaya koydu ve biz siyasetçilere bir mesaj verdi.” ifadelerini kullanan Ayduğan, sorulan sorular karşısında zaman zaman zor anlar yaşadı.

Kendisine yönelik eleştirileri amacından saptırdı

Hatalarıyla, eksikleriyle bir kampanya dönemini tamamladıklarını ve seçim günü Beykoz halkının sergilediği demokratik olgunluğun takdire şayan olduğunu dile getiren Özkan Ayduğan, “bu seçim sonuçlarını bir fırsat bilerek AK Parti’yi yıpratmaya, AK Parti’nin dengelerini bozmaya kalkışanları da gayet iyi biliyoruz, gayet iyi görüyoruz. Eleştiri tamam, özeleştiri tamam, ama AK Parti’yi, özellikle de fedakârlık abidesi olan teşkilatını eleştiri ya da özeleştiri maskesi altında hırpalamaya kalkışanlara da asla müsaade etmeyiz.” şeklinde konuştu.

31 Mart Seçimlerini soluklanma seçimi olarak değerlendirdi

AK Parti teşkilatı bugüne kadar girdiği tüm seçimleri kazanmayı başarmış bir teşkilattır. Son yerel seçim istisna edilir ise ki ben bu seçime “soluklanma seçimi” diyorum. Teşkilatımız girdiği her seçimden muzaffer çıkmıştır. Yani 2002 yılından bu yana teşkilatımız üzerine koyarak daha fazla çalışıp bütün seçimlere girmiş ancak bu seçimde teşkilatımızın çalışmaları milletimizin kararını dönüştürmeye yetişememiş başka bir ifade ile yetmemiştir. 

Beykoz’da 37 bin seçmen iradesi sandığa yansımamıştır

31 Mart seçim sonuçları birçok noktadan kapsamlı değerlendirmeyi hak ediyor. Bu seçimlerin ilk göze çarpan özelliği, katılım seviyesinin maalesef düşüklüğüdür. 31 Mart seçimleri son yıllardaki en düşük katılımlı yerel seçim olarak kayıtlara geçmiştir. Geçersiz oylar da eklendiğinde Beykoz’da yaklaşık 37 bin seçmenin iradesi sandığa yansımamıştır. Katılım oranının düşüklüğü partimizin oylarını da olumsuz etkilemiştir. Henüz 11 ay önce yapılan seçimlerde Beykoz’da bize ve ittifakımıza büyük teveccüh gösteren, bizlere güçlü destek veren insanlarımızın önemli bir kısmının sandığı gitmekten imtina ettiğini görüyoruz. Bu bizi destekleyen seçmenlerimizin sadakatinin hala yerinde olduğunu gösteriyor. Katılım oranının düşüklüğü ve muhafazakâr seçmen olarak tanımlanan seçmenin sandığa gitmemesi sonuçların ana belirleyicisi gibi görünüyor. Burada sorulması gereken soru seçime katılmayan seçmenin gerekçelerinin ne olduğudur. Bu gerekçeler, konjektürel olabilir, bu gerekçeler ekonomik programın yansımaları olabilir, bu gerekçeler az da olsa aday merkezli olabilir.  Bunun altında yatan nedenleri en ince detayına kadar analiz ediyoruz. Seçim sonuçlarından başta ben olmak üzere herkes kendisine göre dersler çıkaracak, elbette kendi iç muhasebesini yapacaktır. Şurası tartışmasız bir gerçektir ki, milletimiz bizden kapsamlı, samimi ve cesur bir özeleştiri yapmamızı istemiştir. Karşımızdaki tablo nettir. AK Parti Beykoz olarak biz de bu tablonun farkındayız. Hemşerilerimizin mesajını baş tacı ederken sadece bununla kalmayacak, bu mesajların gereğini de mutlaka yerine getireceğiz.

Heyecanımız ilk günkü gibi dipdiridir

AK Parti Beykoz ailesi olarak her alanda muazzam bilgi birikimine, tecrübeye sahibiz. Biz seçmenin mesajını doğru okuruz. Büyüklerimiz gerekeni yapar, arızalar düzeltilir, eksikler giderilir, tekrar yola koyuluruz. Kimse sevinmesin, kimse umutlanmasın, kimse farklı hevesler peşinde koşmasın, biz buradayız. Sapasağlam, dimdik, en güçlü halimizle elhamdülillah ayaktayız.

Beykoz’umuza hizmeti sürdüreceğiz

Şunun da altını özellikle çiziyorum: Bu seçim sonuçlarını bir fırsat bilerek AK Parti’yi yıpratmaya, AK Parti’nin dengelerini bozmaya kalkışanları da gayet iyi biliyoruz, gayet iyi görüyoruz. Eleştiri tamam, özeleştiri tamam, ama AK Parti’yi, özellikle de fedakârlık abidesi olan teşkilatını eleştiri ya da özeleştiri maskesi altında hırpalamaya kalkışanlara da asla müsaade etmeyiz. Partimizin ilgili kurulları her türlü detayı değerlendiriyor. İlçe yöneticilerimizle, kadın ve gençlik kollarımızla, meclis üyelerimiz ve bütün mahalle teşkilatlarımızla hep birlikte halkımızın içine gireceğiz, başımız dik, özgüvenimiz yüksek, umudumuz tam bir biçimde güzel Beykoz’umuza hizmeti sürdüreceğiz.

Başkaları ne yaparsa yapsın biz işimize bakıyoruz, önümüze bakıyoruz. Menzile kilitlenmiş ok misali hedeflerimize odaklanacağız. Çok açık söylüyorum; bu harekette milletin gündeminden kopma asla olmaz. Aynı zamanda bu harekette yeise yer yoktur. Bu harekette umutsuzluğa asla yer yoktur. Bu hareket korkakların omuzlayacağı bir hareket değildir. Muhasebemizi yapar, hatalarla aramıza mesafeyi koyar, nerede kalmıştık der ve kaldığımız yerden yolumuza daha güçlü bir şekilde revan oluruz.

Haber Merkezi

Beykoz'da yaşlılara eziyet eden hasta bakıcı tutuklandı
Önceki Beykoz'da yaşlılara eziyet eden hasta bakıcı tutuklandı
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada