Beykoz’da seçimi Hanefi Dilmaç kazanacak

  • 01.01.2019 15:56
  • Okunma: 13271 kez

Uzun süren bekleyiş sona erdi ve Tayyip Erdoğan, ‘beklentilerin aksine’ Beykoz’a dışarıdan bir ismi uygun görerek, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ismini ilan etti. 

‘Beklentilerin aksine’ diyorum çünkü Beykoz sokakları % 70 oranında Hanefi Dilmaç’ı aday olarak görmek istiyordu. Defalarca yapılan anket çalışmaları, parti içi temayül yoklamaları her yerden açık ara Dilmaç ismi çıkıyordu. Öyle ki son ankette Dilmaç’ın oyu AK Parti’nin de üstüne çıkmıştı. Böyle bir sevgi, böyle bir muhabbet var Beykoz’da Hanefi Dilmaç’a.

Hal böyle iken içinde bulunduğumuz kritik eşiğin nasıl aşılacağı da kendi çözümünü kendi içinde üretiyor… Dilmaç’ın kendisine duyulan sevgiyi ve güveni 31 Mart Seçimleri’nde desteğe dönüştürmesi tek çare olarak karşımızda duruyor aslında.

Öyle ki, geldiğimiz bu noktada ise durum son derece sıkıntılı. Ne yana dönsek, kiminle konuşsak çok öfkeli ve kırgın. Hatta aşağılanmış hissediyor kendini. “Biz adam değilmişiz ki dışarıdan bize adam dayatıyorlar” diyenlerin sayısı oldukça fazla. 

Murat Aydın iyi bir insan olabilir. Vizyonu Beykoz’a yeni ufuklar açabilir, buna itirazım yok, Zeytinburnu’nun da çok iyi projelerde yapmıştır eminim. Ama Beykoz’un farklılığı İstanbul’da her zaman tartışma konusudur. Gerek coğrafi sıkıntıları, gerek kanuni engellemeleri, gerekse Beykoz halkının beklentileri siyaset üzerinde hep etkili olmuştur. Zeytinburnu’nu nüfus oranıyla Beykoz’dan çok olsa da mahalle bazlı Beykoz Zeytinburnu’ndan oldukça büyüktür. Zeytinburnu’nun 13, Beykoz’un ise 45 mahallesi vardır.

Ve daha büyük bir tehlike, hiç tasvip etmesek de Beykoz’da hemşericilik hep etkendir. Beykoz’da Murat Aydın tartışmaları yaşanırken, Beykoz Dernekler Birliği’nin yapmış olduğu açıklamaya Beykoz Giresunlular Derneği’nin tepki göstermesi bu anlamda manidar bir girişimdir. Üstelik Beykoz’da ve AK Parti’de bir Ali Bilir vakası herkesçe malumdur.

Murat Aydın isminin açıklanacağının duyulması üzerine Beykoz’da Giresunluların kendi tekellerinde olduğunu düşünen malum güruh hemen harekete geçmiştir. Zira Beykoz sadece Giresunlulardan ibaret değildir. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; yıllardır Beykoz’da Giresunluculuk yaparak güç ve çıkar devşiren malum güruh Giresunlulara çok büyük zararlar vermiştir. Murat Aydın’ın etrafında şimdiden pervane olma gayretinde olan bu güruh eminim ki hamlelerine devam edecektir. Bu durum karşısında Hanefi Dilmaç’ın ilçe başkanlığının ve seçim stratejisinin ne denli önem kazandığını varın siz düşünün.

AK Parti’nin adayının Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın olmasıyla Beykoz’da diğer siyasi partilerin seçim stratejileri hatta eminim ki, göstereceği adaylarda değişmiştir.

Beykozlu pür dikkat gelişmeleri takip ediyor, bir taraftan İYİ Parti’den adaylığı kesinleşen Bilgehan Murat Miniç’ın, diğer yandan MHP’nin Beykoz’dan aday göstermeyeceğinin anlaşılması üzerine bağımsız aday olmak için nabız yoklayan Muharrem Kaşıtoğlu’nun ve CHP’nin yapacağı hamleler AK Parti açısından, müspet veya menfi son derece önem arz etmektedir.

AK Partili olsam da gerçeği örtbas ederek, Beykoz halkına ve partime kötülük yapmış olacağımı biliyorum. En zor şartta bile doğruları söyledim söylemeye devam edeceğim.

AK Parti kolayca kazanabileceği 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’ni, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ı tercih ederek, Beykoz’da kıran kırana bir mücadeleye sokmuştur. Bu dağınık ve riskli görüntüyü Murat Aydın’ın tek başına göğüslemesi ve toparlaması imkansız. Bunu etrafındaki mikro milliyetçilerle ise hiç başaramaz.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ile el ele, omuz omuza vererek vatandaşı ikna edecek, diğer yandan kılı kırk yararak oluşturacağı meclis üyesi ekibiyle Beykoz’da seçimi kazanmak zorundadır ve Allah’ın izniyle bunu başaracaktır.

Emin olun ki, seçim kampanyası süresince Beykoz’a geleceğine kesin gözüyle bakılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Murat Aydın’ı aday gösterirken Muhammed Hanefi Dilmaç’a güvenmiştir.

Benim inandığım gibi sizde inanın… Bu seçimi Muhammed Hanefi Dilmaç kazanacaktır.

Hayırlı olsun.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (19 Yorum)

emine okutan (1 yıl önce)

Bana bak Semih Efendi!!!! Haddini bil Hanefi Dilmaç hakkında doğru konuş!!!! ne olursa olsun Bizim için Beykoz'un abisi de babası da başkanı da Hanefi Dilmaç tır!!!! o bizim gönlümüzdeki en güzel koltukta oturuyor fani koltuklara makamlara ihtiyacı yok

senem (1 yıl önce)

yorumlara bakıyorum da yok zeytinburnu yok hanifi dilmaç yok ithal yok beykozda adammı kalmadı falan yahu bu millet aynı teraneden devam eder ak partiden ceketini koy kazanırsın şimdiden hayırlı olsun

Yavuz (1 yıl önce)

Ak parti için bu seçim içindeki iki yüzlü ve ruhunu kaybetmiş insanları temizkeme seçimi olur, gemiyi terk etmeden içeride fare ruhlu insanlar’ın foyası dökülmektedir ,ilçe başkanı süreçi iyi takip etmeli gereğini yapmalıdır. Seçime gelince Ak parti seçmeni Reisi’nin yanındadır ve bu seçimde onu yalnız bırakmayacaktır!

Serhat (1 yıl önce)

İkincisi, Bir çok il de belediye başkanları oralı değil, örneğin Ankara’da iki ilçesi olan CHP’li başkanlar dışarıdan, milletvekili seçimlerinde yüzde 56 oy almış bir Ak partinin Beykoz kökenli bir milletvekili de yoktu, yani anlayabiliyor musunuz troller, sizler nasıl Bakırköy de, Beşiktaş’ta hatta son günlerin patlayan bombası Maltepe belediyesi’nde( bir dönemde başkan ve akrabaları 480 milyon ero mal varlığı edinmiş), 30 yıldır bir çivi dahi çakılmamış İzmir belediyesi’nde partinizi destekliyorsanız biz de partimizi destekleyeceğiz, çünkü asıl olan zihniyettir, Beykoz hükümeti ile Büyükşehir belediyesi ile uyumlu çalışabilecek, imar alanında başarılı bir başkan adayı çıkartmıştır, bize düşen ona ve Ekim’ine yardımcı olmak, beykoz’un Sorunlarını iyi anlatmak ve çözümlere katkı sağlamaktır. Beykoz’dan seçtiğimiz adaylarda bizim adayımız, Zeytinburnu’nda başkanlık yapmış aday da bizim adayımız, bu ülkenin evladı! Kaldı ki Beykoz’da Giresunlu,Kastamonulu,Trabzonlu,Rizeli, Erzurumlu,Ordulu,Sivaslılar ve birçok güneydoğu ilinden insanlar vardır, Beykoz da doğup büyüyen insanlar sitem edebilir ama projeler ortaya çıktığında onlarda tatmin olacaktır

Serhat (1 yıl önce)

En son söyleyeceğimi başta söyleyim, Murat Miniç eğer terörist başını destekleyen oluşumların yanında saf tutanların gazıyla malum partiden aday olursa bugüne kadar çizdiği duruşa ihanet eder ve silinip gider, yani boşuna buralarda gazlama yapmayın trolcüler

Hasan Tas (1 yıl önce)

His kimse Istanbul'da Istanbullu aday yok muydu da dışardan aday gösterdiniz diye sormuyor. Adaylarin hepsi ya Sivas'tan, Malatya'dan, Rize'den Giresun'dan, Trabzon'dan v.s. Beykoz'un ne özelliği var? Sanki Beykozlu dedikleriniz gercekte Beykozlu. Tamami göçmen. Bu tartışma hizmet degil rant kavgası. Bu tartismayı korukleyenlerin tek derdi ellerinde kurduklari rant sisteminin göçme tehlikesi.

Hasan (1 yıl önce)

Deniliyor ki Zeytinburnu da başarılı olmuş orası düz arazi bisiklet ile bütün ilçeye dolaşılır Beykoz oylemi rakımı yüksek engebeli tepelerle çevrilidir sorunlar dağ gibi yüksek öyle Zeytinburnu gibi yerde bisiklet binip dolaşmaya benzemez Beykuzu bilmeyen kişi sorunların üstesinden gelemez öyle anlaşılıyor ki beykuz halkını kökünden yerinden edecek projeler ile gelecek çünkü rant büyük..

faruk kır (1 yıl önce)

Beykoz kaç dönemdir AKP tarafından yönetilmeye çalışılıyor, görülen o ki belediye başkanı yapmış şahıslar bir piyon Devlet başkanı emir vermeden hiç bir şey yapamıyorlar ve yapmadılar, İstanbul için de korku dağları sardı sayın meclis başkanı belediye başkan adayı çok trajik bir olay aslında bu, işte devlet başkanı ne derse o oluyor şu an Beykoz için ne planlanıyor kestirmek zor Beykoz bir proje alanı olmuşsa AKP burayı kazanmak için çok çalışacaktır, benim şahsi kanaatim eski oylarının çok, çok altında oldukları murat AYDIN beyle de işleri çok zor gözüküyor, Beykoz un sorunları çok çözüm odaklı bir başkana ihtiyaç var, Beykoz için adaylığını açıklayan Bilgehan Murat MİNİÇ' in etrafında toplana bilirsek Beykoz u , Beykoz un çocuklarının eline bırakmış oluruz BEYKOZ için ne gerekiyorsa elimizi taşın altına koymalıyız, Beykoz un yıllarını çöpe atmış bu güzel ilçe için hiç bir şey yapmamış insanlara İYİ bir cevap vermiş oluruz yerel seçimler ile genel seçimleri karıştırmamak lazım 17 senedir AKP iktidar Beykoz a ne yapıldı hiç, yolun yok, metron yok, imarın yok, iskanın yok, tapun yok, gelişememiş bir ilçesin BEYKOZ 1908 Efsanesi koca çınar amatör kümede (boğazın yargıçları) bu seçimde akıllı olmak şart tüm başkan adaylarını dinleyeceğiz vaatlerini ve projelerini göreceğiz ona göre oy kullanacağız bir 5 yıl daha kaybetmememiz gerekiyor benim şahsi görüşüm boğazın incisi ilçemizi Beykoz un çocukları yönetsin.........

SELİM (1 yıl önce)

kim olursa olsun akp fark etmez refah döneminide sayarsak 20-30 yıldır akp elinde beykoz bizde destekledik yücel beyin son döneminde vermedim tek ama yeter artık başka arayışların yeniliğin zamanı Murat Miniç oyumu vericem evdekilerle beraber genc cocuk takip ettiğim kadar olumsuz bilgide yok hakkında Allah yardımcısı olsun.

Hasan (1 yıl önce)

Benim yorumlar neden yayınlanmadı yoksa siyasi görüşüm ters mi geldi korkunun ecele faydası yok bu seçimde akp sonun başlangıcı olacaktır beykoza yerli aday koyanakadar siyasi. Gorusum değişmeyecek dost acı söyler ama gerçek söyler

Hüseyin (1 yıl önce)

Beykoz'da Ak Parti'nin davasına inanmış olanlar, Reis'in paralı askeri değildir. Erdoğan adayların açıklaması sırasında yaptığı açıklamayla Beykozlulara emir eri gibi davranmıştır. Kendisine saygısı olan bir insan için bu kolay yenilir yutulur bir durum olmamalı. Genel seçimleri anlayabilirim ama belediyecilik bir kutlu dava değildir. Basit bir hizmet işini başka kılıflara sokmaya çalışanların oyununa aldanmayın. Murat Aydın, kentsel dönüşümün uzmanı olarak biliniyor. Beykoz ise İstanbul'un en bakir alanı. Olacakları tahmin etmek zor değil. Beykoz büyük bir şantiyeye dönecek ve kimliğini yitirecek ve alacağı göç sayesinde insan kalitesi iyice düşecek. AK Parti'nin kazanması durumunda o bakir ormanlarda son kez vakit geçirmemiz muhtemel. O yüzden bu seçimi başka bir parti kazanmalı. En azından diğer parti aynı talanı yapmaya niyetlense bile devletin tepesi bu talana kendilerinden olmadığı için izin vermez. İstanbul'da Binali Yıldırım'a, Beykoz'da ise AK Parti'ye kaybettirecek adaya verelim ki hem İstanbul yaşanabilir bir yer olsun, hem de Beykoz talan olmasın.

Mehmet CAN (1 yıl önce)

Sevgili Kader GÜR temayük yoklaması demişsinizde yahu ne temayülü ben yaptım oldu bitti ben böyle istiyorum olacak bu kadar basit z burnundaki başarı murat aydının değildir oradaki başarı semih demirci ve kiptaşın kentsel dönüşüm projelerinin başarısıdır Murat AYDIN beykozda ne yapar bilemem ama Beykozlu ne yapacak onu merak ediyorum madem ki beykozun %70 i Hanefi beyi destekliyor bağımsız aday olsun o zaman benim kendi görüşüm beykozda kim başkan olursa olsun hiç bir başarı elde edemez beykozda halen imar , iskan, tapu, ormaniye. kentsel dönüşüm ,milli emlak ,hazine arazisi bir yığın mülkiyet sorunu var bu aşılmadan hiçbir belediye başkanı hangi partiden ve kim olursa olsun başarılı olması mümkün değildir herkes gibi kaldırım yeniler gider

Hasan (1 yıl önce)

Siz bu kafayla seçimi çok kazanırsınız! ! İ beykozda adam yokmikj ithl kişi yi aday gösteriyorlar

Çubukluyali (1 yıl önce)

Şimdiye kadar beykozlu olanlar yönetti de ne oldu.beykoz a dışarıdan birinin gelmesinden rahatsız olanlar akparti içindeki etkinliği ni çıkarını kaybedeceğini düşünen akparti lilerdir.çalışacağına inandıktan sonra kurulu çarkı düzeni bozduktan kimseye eyvallah etmedikten sonra nereden gelirse gelsin benim için hiçbir mahsuru yok.

huseyingokce (1 yıl önce)

Bölgecilik,miliyetcilik vs.bu tür işlerle uğraşanlar hep kaybetti,Beykozumuzun durumu ortada 39 ilçe içerisinde bir analiz yapın çok çok geri olduğunu görürsünüz.Yollarımız hala ilk kurulduğu yollar,denizlerimiz hala bakir,ormanlarımız talan edilmiş,evlerimiz içler acısı bir bir içinde Allah vermesin ufak bir yangın Beykozun sonu sayılır,bunlarca sıkıntı varken nedir bu bölgecilik,bu hemşericilik.Buna son verdi Reis.reisin gösterdiği adayı hep birlikte çalışarak inşallah başaracağız.Murat Başkan Beykoza çok şeyler katacak,ne demişler yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır,Ben Zeytinburnunu iyi bilirim aylnı bizim burası gibi gecekondu,iş merkezi hasılı kokudan geçilmezdi şimdi medeni parmakla gösterilir bir ilçe oldu,bunlar durup dururken olmadı tabiki çalışılarak oldu.Kardeşlerim,hemşerilerim REİS'in işaret ettiğinde hayır vardır inşallah.Destek bizden,takdir Rabbimden.Beykozumuz için hayırlı olur inşallah.Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Hasan (1 yıl önce)

Akp CHP nin ekmeğine yağ durmuştur. Elleriyle beykozlu teslim etmiştir ithl kişi istemiyoruz beykoza hizmet etmek için değil rant için gelmektedir inşallah akp kaybeder

Beykozlu Adam (1 yıl önce)

Kader Bey bu BeykoZda Giresunlunlar Birşeylerden nemalansın diye hareket tarzlarını geçmiş dönemde gördük bu dönem dede en uca ulaşmış durumda lakin beykozdaki Kastamonulular hiç bahsetmiyorsun gözümle gördüm ve kulağımla duydumki kastamolular biz cıvık hayvan değiliz biZi istediğiniz yöne çekemezsiniz bizleri Yok sayamazsınız diye And içtiler çok zor seçim ve çok üzülüyoruz

Semih (1 yıl önce)

Geçen 5 yılın 3 yılını Hanefi bey en icracı başkan yardimcisiydi de ne oldu? Hanefi bey birden bire hint KUMAŞi oldu. Meğer ne büyük meziyetleri varmış biz cahil kalmış keşif edememişiz. Reis de keşfedememiş. Mungan kim? Geldi Hanefi bey ile pazarlik yaptı da istediği mi olmadı. Siz neden Mungan a çaktirmadan yuruysüz. Murat aydın Giresunlu değildir. Murat aydın Trabzonlu, Rizeli, Vanlı, Erzurumlu, Mardinli, Malatyalı dahası Türkiye lidir. Gidip oyumuzu verecez. Olay bu dur

Alptuğ Korkut (1 yıl önce)

Nacizane fikrim eğer ki MHP Beykoz'da aday göstermez ise milliyetçi muhafazakar oyları Bilgehan Murat Miniç'e çok rahat kayar. Yani ittifak dolayısıyla genel seçimde MHP'ye oy atıp Erdoğan'a oy veren seçmen Beykoz'da yerel seçim ittifakı olursa aday endeksli düşünüp Ak Parti'nin Zeytinburnu'ndan gelen adayı yerine yakinen bildiği Milliyetçi muhafazakar bir aday olan Murat Miniç'e oy verecektir.

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları