Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?

  • 0
  • 11299
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?
Beykoz’da Seçim 2018… Kim nerede oy kullandı?

Türkiye için son derece önem arz eden 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri Beykoz’da sakın bir şekilde tamamlandı.

Sabah saat 06:00 civarında İlçe Seçim Kurulu’nun yapmış olduğu görevlendirmeler sonucunda Sandık Kurulları oluşturuldu. Bu esnada siyasi parti müşahitleri de süreci gözlemlerken, gelen oy pusulaları ve zarfların mühürlü olup olmadıkları kontrol edilerek, gerekli tutanaklar tutularak imza altına alındı.

Beykoz’da oy kullanma işlemlerinin gerçekleştiği tüm okullarda katılımın yoğun olduğu dikkati çekerken, siyasi parti ilçe başkanları, dernek başkanları, iş adamları ve mülki amirler kayıtlı oldukları okullara giderek oylarını kullandı.

Kaymakam Katırcı İshakağa Ortaokulu’nda sandık başına gitti

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı oy verme işleminin başladığı ilk saatlerde vatandaşlık görevini yerine getirenler arasında yer aldı. Kaymakam Katırcı, Kaymakamlık Konutu’nun bulunduğu Beykoz Merkez Mahallesi’ndeki İshakağa Ortaokulu’nda oy verme işlemini gerçekleştirdi. Seçimlerin hayırlı olmasını dileyen Kaymakam Katırcı, daha sonra Beykozluların huzur içinde bir seçim geçirebilmesi adına tüm tedbirlerin alındığı kaydetti.

Başkan Çelikbilek Soğuksu’da oy kullandı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her zaman olduğu gibi oy kullanmak için sabahın erken saatlerini tercih etti. Başkan Çelikbilek, Soğuksu Mahallesi İlkokulu 1408 numaralı sandıkta oy kullandı. Oy kullanmaya tek başına gelen Başkan Çelikbilek oyunu kullanmadan önce sandık kuru üyeleri ve vatandaşlarla selamlaştı. Daha sonra oyunu kullanan Çelikbilek, 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel Seçimleri’nin ülkemiz için hayırlı olacağına inandığını söyledi.

M. Hanefi Dilmaç oy kullanmaya ailesiyle birlikte geldi

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’da oyunu Çavuşbaşı Türker İnanoğlu İlkokulu’nda oy kullandı. Baklacı Mahallesi Türker İnanoğlu İlkokulu 1038 numaralı sandıkta oyunu kullanan Başkan Dilmaç, oy kullanmaya eşi Filiz Dilmaç, kızı, damadı ve 1 yaşındaki torunu ile birlikte geldi, okula gelişinde vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Hanefi Dilmaç, okuldaki sandıklarda görev yapan AK Partili müşahitlerden bilgi aldı.

Aydın Düzgün Anadoluhisarı Güzelcehisar İlkokulu

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün Anadoluhisarı Güzelcehisar İlkokulu’na Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullandı. İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte okula gelen Başkan Düzgün, oy kullanacağı sandığın bulunduğu sınıfta aşırı yoğunluk olması nedeniyle 10 dakika kadar sıra beklemek zorunda kaldı. Beklediği sırada vatandaşlarla sohbet eden Düzgün daha sonra 1023 numaralı sandıkta oyunu kullanarak, “vatana millete hayırlı olsun” dedi.

Muhtar seçmenlere yardımcı oldu

Anadoluhisarı Muhtarı Güzin Merve vatandaşların oy kullandığı süre içinde, hemen okul girişinde kurmuş olduğu masada vatandaşlara yardımcı oldu. Seçmen kağıdını getirmeyen ya da sandık ve sıra numarasını bilmeyen vatandaşlar için hemen devreye giren muhtar Merve, yanında getirmiş olduğu seçmen kağıtlarını sahiplerine ulaştırarak, oy verme işlemlerinin uzamasına engel oldu.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Çok Programlı Lisedeydi

Milliyetçi Hareket Partisi Oğuzhan Karaman Çavuşbaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde oy kullandı. Sabah saat10.30 sularında oy vermek için okula gelen başkan Karaman’ı burada sandıklarda görevli partileri karşıladı. Partilileri eşliğinde oy kullanacağı 1061 nolu sandığının bulunduğu sınıfa giden Oğuzhan Karaman, sandık kuruluyla selamlaşmasını ardından, oy verme işlemini gerçekleştiren Oğuzhan Karaman, “güzel ve verimli bir seçim kampanyası yaptık Şimdi karar milletimizdedir… Yüce Türk Milleti için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.    

 

Şeref Kaçmaz Denizcilik ve Su Ürünleri Anadolu Meslek Lisesi

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz, oyunu Beykoz Barbaros Hayrettinpaşa Denizcilik ve Su Ürünleri Anadolu Meslek Lisesi’nde kullandı. Oy kullanmaya ailesi ile birlikte gelen Başkan Kaçmaz, kısa bir süre sıra bekledi. Daha sonra oy verme işlemini gerçekleştiren Şeref Kaçmaz tercih yaptığı zarf içinde ki oy pusulasını 1193 numaralı sandığa attı. Şeref Kaçmaz seçimlerin, ülkemiz milletimiz ve Beykoz’umuz için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Akif Taşdemir Ahmet Mithat Efendi İlkokulu

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir’de Yalıköy’de bulunan Ahmet Mithat Efendi İlkokulu’nda oy kullandı. Oy kullanmaya İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte gelen Akif Taşdemir, 1457 numaralı sandıkta oyunu kullanan Taşdemir’in oy zarfını sandığa atacağı sırada basın mensuplarının fotoğraf almasına izin vermek istemeyen Sandık Kurulu Başkanı ortamı gerginleştirdi.

Oy atma işlemi sırasında fotoğraf çekmekte hiçbir yasal engel olmadığı Sandık Kurulu Başkanı’na anlatılmış olsa da, kararında ısrar eden Kurul Başkanı, okul müdürünü telefonla aradı. Tartışmanın yaşandığı sınıfa gelen okul müdürü Zekeriya Atayan, fotoğraf çekmekte hiçbir yasal engel bulunmadığını ifade etmesi üzerine tartışma son buldu.

Gülay Demirel Görele Mahallesi’nde oy kullandı

Beykoz Belediyesi Meclis üyesi ve Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel oyunu Görele Mahallesi İlköğretim Okulu’nda kullandı. Sabah saat 08.00’da sandık başına gelen Bayan Demirel, 1075 nolu sandıkta ilk sırada oy kullandı…

Oy verme işlemin gerçekleştiren Gülay Demirel, daha sonra görevli olduğu partisi adına sandıkları ziyaret ederek, müşahitlerden bilgi aldı. Bayan Demirel, "bu ulvi görevde sorumluluk alan tüm sandık kurulu başkan ve üyelerine, ayrıca partisi adına görev yapan arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Gür oyunu kızıyla birlikte kullandı

İş adamlarının da yoğunlukla ikamet ettiği Beykoz’da oy kullananlar arasında Ortadoğu Group İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür’de vardı. Çavuşbaşı Yavuz Selim Mahallesi Zafer Sarıyer İlkokulu’nda vatandaşlık görevini yerine getiren Mehmet Gür, oy kullanmaya küçük kızı Ervanur ile birlikte geldi. Kabinde oy verme işlemini gerçekleştiren Gür, zarfı sandığa atması için kızına verdi. Gür daha sonra, “tüm dünya mazlumları için oyumu küçük kızımla birlikte kullandım… Rabbim utandırmasın… Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunu açık ve selametli eylesin” ifadelerine yer verdi.

Muharrem Kaşıtoğlu, “Yenimahalle’de sonuçlar istikrardan yana olacak”

Beykoz belediyesi eski Başkan yardımcılarından İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’da, vatandaşlık görevini doğup büyüdüğü Yenimahalle’de yerine getirdi. Yenimahalle Mehmet emin Pulat Konak İlkokulu’na oy kullanan Kaşıtoğlu, 1480 nolu sandığa oyunu attıktan sonra yine aynı okulda partisi adına okul sorumlusu olarak görev yaptı.

Yenimahalle’den her zaman olduğu gibi zafer beklediklerini kaydeden Muharrem Kaşıtoğlu, “seçim sonuçları inanıyorum ki, Türkiye’de istikrarının devamından yana olacak, bunu görüyoruz” dedi.

Beykoz genelinde Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem TBMM üyelerini belirlemek üzere sandık başına giden 184 bin seçmen, toplam 517 sandıkta oy kullandı. Beykoz engelli ve yaşlı seçmenlere de vatandaşlar kolaylık sağladı. Öncelik hakkı olan yaşlı ve engelli vatandaşların oylarını rahatlıkla kullanabilmeleri için kolaylıkla sağlandı. Öte yandan Beykoz’da oy verme işleminin gerçekleştiği okullarda geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ve resmi ve sivil ekiplerin sürekli devriye dolaştığı görüldü. Oy verme işleminin tamamlandığı saat 17.00’a kadar emniyet güçlerine her hangi bir tartışma ya da olumsuzluk yansımadı.

 

Haber Merkezi

Abdullah Gül Beykoz Çubuklu’da oy kullandı
Önceki Abdullah Gül Beykoz Çubuklu’da oy kullandı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz