Beykoz’da seccadesiz içeri alınmadılar

  • Güncelleme: 07.08.2020 14:23
  • Okunma: 4185 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da koronavirüs önlemleri kapsamında cuma namazında bu hafta kolluk kuvvetleri seccadesi olmayan vatandaşları cami içerisine almadı.
Beykoz’da seccadesiz içeri alınmadılar

Sağlık Bakanlığının aldığı tedbirler ve İçişleri Bakanlığının başlattığı ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin’ topyekun mücadele çerçevesinde Beykoz’daki camilerde polisler vatandaşların aldığı tedbirleri denetledi.

Beykoz Hasan Yavuz Camisinde görev yapan polis memurları cami içerisine seccadesi olmayan vatandaşların hijyen kuralını tam olarak yerine getirmedikleri için ibadethaneye girişine izin vermedi.Son günlerde ülke geneli vaka sayılarının yeniden kritik seviye olan 1.000’in üzerine çıkmasıyla İçişleri ve Sağlık Bakanlıkları işbirliği yaparak tedbirlerin geniş çaplı denetlenmesi uygulamasına başlamışlardı.

Cami içerisinde 1.5 metre boşluk bırakılarak kişiye ait seccadelerle cuma namazı kılınırken, farz namaz kılındıktan sonra vatandaşların camileri boşaltmaları istenmişti.

Cuma namazı sırasında da hutbede Kovid-19’a karşı tedbirlerin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiği hatırlatarak, sağlık çalışanlarının işlerinin zorlaştırılmaması gerektiğine vurgu yapılarak, tedbirlere uymamanın kul hakkı olduğuna işaret edildi.Camilerin cuma namazları öncesinde dezenfekte edilmesine ilişkin çalışmalar da Beykoz Belediyesi tarafından sürdürülüyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz