Beykoz'da sebebi bilinmeyen hayvan ölümleri

  • 13.09.2017 20:19
  • Güncelleme: 13.09.2017 20:22
  • Okunma: 14213 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'un Dereseki Mahallesi'nde sebebi bilinmeyen bir nedenle hayvan ölümleri yaşandı. Mahalleli tedirgin.
Beykoz'da sebebi bilinmeyen hayvan ölümleri

Beykoz Dereseki Mahallesi'nde üç gün önce sebebi bilinmeyen bir şekilde başlayan hayvan ölümleri gün geçtikçe devam ediyor.

Dereseki Mahallesi Fener Caddesi'ndeki önünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tabelası bulunan bir çocuk parkında kuş ve köpek cinsi hayvanların ölmesi vatandaşların dikkatini çekti. Ölen köpekler Beykoz Belediyesi'ne ait ekipler tarafından kaldırıldı. 

Vatandaşlar parkın etrafında bulunan hayvan yemlerinde zehir olabileceği iddiasında bulunurken iki gündür çevrede hiç köpek kalmadığını ve kuş seslerinin tamamen kaybolduğu ifade edildi. Bazı hayvanların ölüleri parkın yan tarafında bulunan dereye atıldığı yine vatandaşlar tarafından iddia edildi.

Konuyla ilgili Dost Beykoz muhabirine değerlendirmelerde bulunan mahalle sakinlerinden Mahmut Uçar, "Bu sabah bir köpek ölüsüyle daha karşılaştık. Ben hemen bu içinde bulunduğumuz çocuk parkının karşısındaki evde oturuyorum. Bu parkı ve buraya gelen hayvanları takip ediyorduk, besliyorduk. Yaklaşık 3-4 gündür bu alanda ciddi anlamda bir katliam söz konusu oldu" dedi.

-"Ellerimizle beslediğimiz hayvanlar artık yok"

Hayvan ölümleri başladıktan sonra etrafta kuş seslerinin kesildiği, kendilerinin mamalarla beslediği köpek ve kedilerin bir kısmının öldüğünü, bir kısmının da artık bölgeye gelmediğini söyleyen mahalle sakini Uçar, "Şu anda etrafta ne kuş, ne köpek, ne de kedi hiçbir şey kalmadı. Her yer kuş, kedi ve köpek ölüsünden geçilmiyor. Sabahtan itibaren nasıl olduğuna dair araştırmalar yapıyoruz. Burada mama olduğunu iddia ettiğimiz bir şeyler var. Etraftaki çocukların söylediğine göre kabın içerisinde olan mamalardan kaynaklanıyor. Şu anda kendi beslediğimiz köpeklerin hiçbiri yok. Hepsi öldürüldü" şeklinde konuştu.

Mahmut Uçar, böyle bir durumla karşılaştıkları için mahalle halkı olarak oldukça üzgün olduklarını ve bir süre daha bu ölümlerin devam edeceği düşüncesini savunurken, "Parkı gezdiğiniz zaman ölü kuşlar yerlerde bulunuyor. Burası bir çocuk alanı olması ayrıca endişe vericidir. Salıncakların etrafında o mama diye nitelendirdiğimiz şeylerden var. Ölü kuşlar var. Bu durum biraz daha devam ederse, burada oynayan çocukların da bu durumdan etkilenmesi söz konusu olabilir" ifadelerine yer verdi. 

Haber Merkezi