Beykoz'da sanat eserleri sergisi açıldı

  • Güncelleme: 21.11.2017 15:09
  • Okunma: 8545 kez
  • Yorum: 0
İstanbul'da görevlerine devam eden öğretmenler tarafından hazırlanan Sanat Eserleri Sergisi, Beykoz Sabancı Öğretmenevi'nde düzenlenen törenle açıldı.
Beykoz'da sanat eserleri sergisi açıldı

Açılış törenine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve İstanbul genelinde görev yapan öğretmenler katıldı.

-"Öğretmen müzikte yapacak, resim de.."

Program da konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, sanatçı olmanın başka bir şey olduğuna değinerek, "Matematiği, Türkçeyi, öğreneceğiz ama müziği, resmi sonradan öğrenemeyiz. O insanın içinde olacak bir cevherdir. Öğretmenlikte aynı şekildedir. Öğretmen, müzikte yapacak, resim de yapacak, spor yapacak ve sosyal hayata dahil olacak. Bu şekilde olduğu zaman yetiştirdiği gençlere örnek olabilir." dedi.

-"..en güzel örneği İstanbul Öğretmen Akademileridir"

Törende katılımcılara yönelik bir konuşma yapan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, eğitim de değişmeyen en temel unsurun öğretmenler olduğunu, bu öğretmenlerin ise ülke ve il genelinde gayet başarılı ve nitelikli çalışmalarda bulunduğuna dikkat çekerek, "Eğitimimizin bir kesintiye uğramadan yürümesini yine öğretmenlerimizdir. Ayrıca elinden tutulduğunda öğretmenlerimizin çok nitelikli işler yaptığını müşahede ediyoruz. Bunun en güzel örneği, İstanbul Öğretmen Akademileridir. Bu akademilerle, öğretmenlerimizin küçük bir desteğe ihtiyacı olduğunu gördük." ifadelerini kullandı.

-"Bu hafta öğretmenlerimizin faaliyetlerini sergiliyoruz"

Öğretmenleri 365 gün hatırlayarak destek verilmesi gerektiği inancında olduğunu paylaşan Yelkenci, "Öğretmenleri desteklemek, çocuklarımızın geleceği açısından büyük bir realite olarak karşımızda duruyor. Genellikle birçok etkinlikte öğrencilerimizin faaliyetleri sergilenir ama bu hafta öğretmenlerimizin eserlerini sergiliyoruz" diye konuştu.

-"Matematik kadar, beden eğitimi ve görsel sanatlar da önemlidir"

Yelkenci konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Eğitim bir bütün, matematik çok önemli, fizik çok önemli, tarih çok önemli ama görsel sanatlar, beden eğitimi, müzik dersleri bunlardan daha az önemli değildir. Hatta benim anlayışıma göre bu dersler diğer derslerden çok daha önemlidir. Bu dersler öğrencinin alt yapısını diri tutacak, onları güçlendirecek derslerdir. İlk göreve başladığım zaman okul müdürleriyle yaptığım toplantılarda ilk söylediğim hususlardan bir tanesi, kesinlikle müzik dersinde, görsel sanatlar ve beden eğitimi dersinde fizik testi, matematik testi çözdürmeyin. O dersleri sınavlara hazırlık zamanları gibi değerlendirmeyin. Bu anlamda çocuğun ruhunu beslemezseniz, ileride sadece akademik bilgilerle donanmış fakat onları insanlığın hayrını kullanamayacak, ruhen incelmemiş insanlar yetiştiremezsiniz."

Protokol konuşmalarının ardından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve beraberindekiler, il genelindeki öğretmenlerin hazırladığı sanat eserlerini gezerek, çalışma yapan öğretmenlere katılım belgelerini takdim etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz