Beykoz’da salaları susturmaya çalışmışlar

  • 0
  • 9479
Beykoz’da salaları susturmaya çalışmışlar
Beykoz’da salaları susturmaya çalışmışlar

15 Temmuz darbe gecesinde Beykoz Göksü Peksimetçi Camii’ne gelen cuntacıların salaları susturmak için elektrik şartellerini tahrip ettikleri ortaya çıktı.

FETÖ’nun Darbe teşebbüsünde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün yanı sıra Beykoz Anadoluhisarı'nda da çok sert olaylar yaşanmış, 17 vatandaş gazi bir kişide şehit olmuştu.

O karanlık gecenin ardından darbeci askerlerin salaları susturmak için yapmış oldukları bir hainlik daha ortaya çıktı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in isteği sonrasında camilerden ezanlar ve salalar okunmasına karar verilmişti.

Göksu Peksimetçi Salih Ağa Cami'nde sala okunduğu sırada gelen bir manga askerin okunan salayı susturmak istediği ve aralarında bir binbaşının da olduğu 11 askerin, merkezi sistem olduğu için okunan salayı susturamadıkları anlaşıldı.

Camiye girebilmek için cami kapısını defalarca tekmeleyen cuntacı binbaşı kapıyı açamayınca elektrik panosunu kasatura ile açmaya çalıştı.

Bütün çabalarına rağmen okunan salayı susturmayı başaramayan FETÖ/PDY mensubu binbaşı elindeki tüfeğin dipçiğiyle elektrik panosunu kırarak açsa da,  akıl tutulması yaşayan askerler şartelleri indirmek yerine ellerindeki silahlarla şartelleri tahrip etti.

Oluşan tahribat sonrası caminin aydınlatmaları bir anda kesildi. 4. şartelde de darbe izleri görülürken, ezan ve sala bir türlü susturulamadı. Darbe girişimi başarısız olan cuntacılar, ezan ve salayı susturma girişimin de başarısız olunca, tehditler savurarak Göksu Peksimetçi Salih Ağa Cami’ni terk etmek zorunda kaldılar.

Haber Merklezi

AK Parti Teşkilatlarında FETÖ mensubu var mı?
Önceki AK Parti Teşkilatlarında FETÖ mensubu var mı?
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz