Beykoz'da sağlık ordusuna 28 kişilik doktor takviyesi

  • 06.10.2020 14:33
  • Güncelleme: 06.10.2020 14:35
  • Okunma: 9317 kez
  • Yorum: 0
Tüm dünyada yaşanan ve Türkiye'de de etkili olan Kovid-19 salgını nedeniyle bir hayli önem kazanan sağlık ordusuna Beykoz'da ciddi takviye yapıldı.
Beykoz'da sağlık ordusuna 28 kişilik doktor takviyesi

Beykoz Devlet Hastanesi'ne 28 kişiden oluşan acil servis doktorlarının ataması yapıldı. Kısa süre önce Beykoz Devlet Hastanesindeki görevlerine başlayan doktorlara ilk eğitimleri Hastane Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, Başhekim Yardımcısı Abdurrahman Besler,  Acil Tıp Uzmanı ve acil sorumlu Hekimi Dr. Deniz Aldemir ve Eğitim Hemşireleri Aylin Karayemişoğlu ve Şermin Ofluoğlu tarafından verildi.

Özellikle acil servisin işleyişi ve hasta mahremiyeti ile ilgili bilgilendirilen doktora 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası da anlatıldı.

Hastane Başhekimi Süleyman Erdoğdu, açıklamasında, yeni doktorlara mesleklerinde başarılı olmalarını temenni etti. Meslektaşlarına hayırlı olsun dileğinde bulunan Erdoğdu, sağlık personeli olmanın insana önemli bir sorumluluk yüklediğine değindi.

İnsan hayatının sonuna kadar süren iki meslek bulunduğuna, bunlardan birinin öğretmenlik, bir diğerinin ise doktorluk olduğuna değinen Başhekim Erdoğdu şöyle konuştu:

"Dünyada bırakılamayan iki meslek var"

"Doktorluk mesleği hayatın her aşamasında icra edilmek durumunda kalınabiliyor. Emekli olup mesleği bıraksanız bile her an karşılaşabileceğiniz acil bir vakaya müdahalede bulunmak zorunluluğunuz oluşabilir. O anda ben emekli oldum, mesleği bıraktım deme hakkınız yok. Öğretmenlik mesleğinde de emekli olsanız bile tecrübelerinizi anlatmakla da yine öğretmenlik yapmış oluyorsunuz."

Başhekim Erdoğdu, "bu meslekler hayatınızın son anına kadar üzerinizden atamayacağınız sorumluluklar yükler size" dedi.

Doktor Deniz Aldemir yeni tabiplere; acil servis işleyişi, bölüm kuralları, prosedür ve talimatların yanında yetki ve sorumlulukları hakkında bilgi verdi.

Eğitim Hemşireleri Aylin Karayemişoğlu ve Şermin Ofluoğlu'da hastanede kalite ve enfeksiyon önlemlerinin pandemi nedeniyle son derece hassasiyet gerektirdiğinin altını çizerken, mesai saatlerinin giriş ve çıkışlarının yasal olarak mutlaka belirgin olması gerektiğine dikkati çekti.

Beykoz Devlet Hastanesi'nde göreve başlayan 28 acil servis doktorunun arasında, Hastane Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu'nun kızı Ayşegül Erdoğdu ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse'nin kızı Gizem Köse'nin olduğu bilgisine de ulaşıldı.

Haber Merkezi