Beykoz'da sağlık ordusu büyüyor...

  • Güncelleme: 23.10.2017 11:01
  • Okunma: 10497 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Devlet Hastanesi'ne 25 yeni hemşire atandı. Son yapılan KPSS'den başarılı puan alan sağlıkçılar, yapılan atamalarla görev yerlerine gönderildi.
Beykoz'da sağlık ordusu büyüyor...

Sağlık Bakanlığı son dönemde bir çok alanda personel alımı yaptı. Bunlar arasında en fazla kişi sayısı ise hemşirede oldu. Türkiye genelinde 6500 hemşire alınan Sağlık Bakanlığı 25 hemşireyi Beykoz devlet Hastanesi'nde görevlendirdi.

Geçtiğimiz hafta Beykoz Devlet Hastanesi'nde ki çeşitli birimlerde görevlendirilen hemşirelere oryantasyon eğitimi de verildi.

Beykoz Devlet Hastanesi Eğitim Birim Hemşiresi Aylin Karayemişoğlu tarafından oryantasyon eğitim verilen hemşirelere, hastanenin yapısı, organizasyon şeması, iş sağlığı güvenliği, hasta ve çalışan hakları, hasta ve hasta yakını ile iletişim, hasta güvenliği ve çalışan sağlığı konularında bilgiler aktarıldı.

Öte yandan Beykoz Devlet Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse, yapmış olduğu açıklamadı, yeni gelen personeli en iyi verimi alabilecekleri alanlarda değerlendirdiklerini ve bu sayede hizmet kalitesini olabildiğince üst seviyelere taşımaya çalıştıklarını kaydetti.

Anadolu'nun bir çok bölgesinden Beykoz Devlet Hastanesi'ne ataması yapılan hemşireler yabancısı oldukları İstanbul'da konut sorunu ile karşılaştı. Yeni sağlıkçılar, özellikle Beykoz'da konut sorunu yaşadıklarını, kalabilmek için buldukları pansiyonlarında çok yüksek bedellerle kiralandığından dert yandı.

Haber Merkezi