Beykoz’da sağ olun, sağlıklı olun

  • Güncelleme: 26.05.2016 17:25
  • Okunma: 7623 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün himayesinde yaptırılan sağlık otobüsü hizmete başladı.
Beykoz’da sağ olun, sağlıklı olun

Sağlık otobüsünün yanı sıra Beykoz’a yeni bir ambulans çağrı merkezi de kazandırıldı.

Beykoz Belediye Meydanı'nda yapılan açılış törenine; İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, siyasi parti temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sağlık alanında vermiş oldukları hizmetleri de rakamlarla ifade etti.

Sağlık otobüsünde 15 bin beş yüz tetkik

"2015 yılında en uzak mahalle ve köylerimiz de dahil, vatandaşlarımızın ayağına giden sağlık otobüsümüz de bugüne kadar 5 bin 142 vatandaşımıza yaklaşık 15 bin 500 tetkik yapılmıştır.” şeklinde konuşan Çelikbilek,  “yenilenen ve sayıları 2'den 3'e çıkarılan tam donanımlı hasta nakil ambulanslarımız ile 2 bin 200 sefer ambulans hizmeti, yatarak gitmek zorunda olmayan vatandaşlarımıza 3 bin 168 sefer binek araçlarla hasta nakli gerçekleştirdik. Bu hizmetimiz vatandaşlarımızın bütçelerine yaklaşık 1 milyon 950 bin lira katkı sağladı" dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı açılışta, yeni hizmetlerin hayırlı olmasını dilerken, Kanuni Sultan Süleyman'ın 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi. Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi' şeklindeki ifadeleri anımsatarak, Beykoz Belediyesi’nin sağlık analında vermiş olduğu hizmetlerinde takdire şayan olduğunu dile getirdi.

Kurdele kesilerek yapılan açılış sonrası protokol üyeleri sağlık otobüsünü gezdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz