Beykoz'da saflar bu kez sıklaşmadı

  • Güncelleme: 31.07.2020 16:32
  • Okunma: 4701 kez
  • Yorum: 0
Kurban Bayramı namazı, Kovid-19 önlemleri ve vatandaşların da ilgisiyle Beykoz'daki tüm camilerde kılındı.
Beykoz'da saflar bu kez sıklaşmadı

Beykoz Belediyesi, Kurban Bayramı namazı öncesi bütün camilerde dezenfekte çalışması gerçekleştirerek önlem alırken, sabah saatlerinde camilerde görevliler hazır bulundu.

Maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtımı gerçekleştiren görevliler, vatandaşlara seccadelerini serecekleri noktaları da gösterdi.

Soğuksu Mahallesindeki Merkez Camisinde Kurban Bayramı namazı sosyal mesafe ve maske kurallarına riayet edilerek kılındı.

Cami girişlerine dezenfektan konulduğu ve camiye gelenlerin maske takarak seccadelerini yanlarında getirdiği görüldü.

Cami avlusunda yer bulamayan bazı vatandaşlar ise kaldırımlara ve yollara seccadelerini sererek bayram namazına katıldı.

Vatandaşlar sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde, 1,5 metre aralıklarla kıbleye yöneldi, maskeyle namaza durdu.

Bayram hutbesinde, kurbanlık hayvanlara eziyet edilmemesi, çevre temizliğine daha çok önem verilmesi ve kurban kesimi sırasında Kovid-19 tedbirlerine uyulmasına ilişkin uyarılarda bulunuldu.

Ayrıca hutbede, vatandaşlardan trafikte anlayışlı ve sabırlı olmaları istendi.

Siyasilerin bayram mesajları

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: "Milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, hepimize hayırlar, güzellikler getirmesini diliyorum."

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç: "Rabbimin müjdesi olan Kurban Bayramı'nın rahmet ve bereketinin sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olmasını diliyor, Mübarek Kurban Bayramınızı Tebrik ediyorum."

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün: "Kurban bayramınızı kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz