Beykoz'da sadece bir yüzme plajı sınıfı geçebildi

  • Güncelleme: 01.07.2020 13:39
  • Okunma: 12611 kez
  • Yorum: 0
Sağlık Bakanlığına bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Beykoz'daki plajların su temizliklerini ölçtü. İlçede yalnız bir plaj yüzülebilir çıktı.
Beykoz'da sadece bir yüzme plajı sınıfı geçebildi

Ülke genelindeki halka açık plajlardaki deniz suları üzerinde analizler yapan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Beykoz'daki sularda ölçümler yaptı.

İl Sağlık Müdürlükleri tarafından belirlenen takvime göre yüzme sezonu boyunca yüzme alanlarından 15 günde bir su numuneleri alınarak Halk Sağlığı Laboratuvarlarında analizleri gerçekleştiriliyor.

Analiz sonuçları, yüzenlerin maruz kaldıkları risk seviyesinin değerlendirilmesi, kirliliğin tespiti ve alınacak önlemlerin belirlenmesi için derecelendiriliyor. 

'Mükemmel, iyi, kötü ve girilmesi yasak' olarak değerlendirilen plajlardaki vatandaşlar verilere yuzme.saglik.gov.tr adresinden ulaşabilirken, yine bu adreste yeni tip koronavirüs önlemleri çerçevesinde uyulması gereken kurallara da yer verildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan analizlerde Beykoz'daki plajlardan yalnızca Elmasburnu Plajındaki su 'iyi' olarak derecelendirilirken, yine Riva'daki Su Ürünleri Plajının seviyesi ise 'orta' olarak açıklandı.

Öte yandan Poyrazköy'de Yavuz Sultan Selim Köprüsü manzaralı plajdaki suyun kalitesi de 'orta' olarak açıklanırken, Beykozluların yakın olduğu için tercih edebileceği Şile'deki 4 plajdan üçü 'iyi' olarak tanımlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından deniz sularından alınan örneklerle labarotuvar ortamlarında yapılan ölçümler 15 günde bir tekrarlanıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz