Beykoz'da Rize'nin gelenekleri tanıtıldı

  • 0
  • 3815
Beykoz'da Rize'nin gelenekleri tanıtıldı
Beykoz'da Rize'nin gelenekleri tanıtıldı
Beykoz'da Rize'nin gelenekleri tanıtıldı

Beykoz Belediyesi'nin organize ettiği yöre buluşmalarında Rize yöresi ve gelenekleri tanıtıldı.

Beykoz’da Anadolu’nun 113 yöre ve köyünden özel belgesel gösterimleriyle memleket tadında geçen "Beykoz Yöre Buluşmaları", Karadeniz’in yeşil ve nüktedan şehri Rize’nin tanıtıldığı akşamla renklendi.

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki yöre ve köy derneklerinin tanıtımı ile birlik ve beraberliğe katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği buluşmada, Çayeli’nin Demirhisar, Yenihisar Köyü ve Gürgenli Köyü ile Kalkandere’nin Yumurtatepe Köyü ağırlandı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen programa Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın,Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) Başkanı Recep Albayrak, Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz, köy dernek başkanları ile ilçedeki sivil toplum kuruşu temsilcileri katıldı.

Beykozlu Rizelilerin coşkulu buluşmasına sahne olan program hemşerilerin tanışıp kaynaştığı kokteylle başladı.

Ata topraklarına dair güzelliklerinin konuşulduğu gecede hemşerileriyle yakından ilgilenen Başkan Murat Aydın, tulum eşliğinde kurulan horona iştirak etti.

Merkezde Rizeli hanımların yaptığı, yöreye özgü hasır sepet standı da açıldı.

Kokteyl sonrasında "Beykoz’un Renkleri" belgeselinden geceye davetli köylerin doğa güzelliklerini sergileyen kesitler gösterildi.

Beykozlu Rizelilerin memleket özlemi giderdiği belgesel katılımcıların beğenisini kazandı.

"Ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz"

Beykozlulardan aldıkları yetki ve ilçedeki 19 yöre derneğinin desteğiyle yaptıkları belgesel çalışmasıyla geçmişi bugüne taşıdıklarını ve geleceğe aktardıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yeni nesillerin ata topraklarıyla kurdukları bağ sayesinde ülkenin geleceğinin garanti altında olacağını söyledi.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mehmet Yılmaz ile köy dernek başkanları da tek tek söz alarak, ata toprakları ve kültürlerinin tanıtımına verdiği katkı için Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti.

Beykoz’un Renkleri” Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

Haber Merkezi

Beykoz'un kadınları da sıfır atık için omuz verdi
Önceki Beykoz'un kadınları da sıfır atık için omuz verdi
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz