Kültür

Beykoz'da resime ilgi büyüyor

Beykoz'da resime ilgi büyüyor
23.05.2015 20:10
| | |
5747

BEDES'te resim kursuna gelen hanımlar, harikalar yaratıyorlar

Beykoz'un en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), bünyesinde verdiği kurslarla ilçede ilgi odağı oluyor. Mimar Sinan Üniversitesi'nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini 'resim' alanında tamamlayan Sanatçı Gülin Hayat Topdemir, BEDES'te resme ilgi duyan Beykozlulara işin püf noktalarını öğretiyor. Sanatçı Topdemir'den aldığı bilgileri Beykoz'un güzelliğinden çıkardığı ilhamla birleştiren Beykozlular ise BEDES odalarında, birbirinden güzel eserler üretiyor.

Asuman İnal, Sibel Taşındı ve Nergis Doster... BEDES'te resim sanatını öğrenmek ve resim yapmak için gelen 3 Beykozlu kadın... Her üçü de 3 yılı aşkındır resim sanatıyla ilgileniyor. Asuman ve Sibel Hanım emekli; Nergis Doster ise ev hanımı... Birlikte Sanatçı Gülin Hayat Topdemir'in açtığı yolda ilerliyorlar. Her birisi de çoktan amatörlüğün üzerine çıkmış durumda... Yaptıkları onlarca resimlerle yetinmeyip, yeni resimler üzerinde çalışıyor ve sürekli üretiyorlar.

BEDES'te resme ilgi duyan kişilere işin püf noktalarını gösteren Ressam Gülin Hayat Topdemir ise başarılı geçmişiyle dikkat çekiyor. 1976 İstanbul doğumlu olan ve İstanbul'da yaşamını sürdüren genç sanatçı, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü'nde tamamladıktan sonra Avusturya'nın Salzburg kentine gitti ve burada Yaz Akademisi'ne katıldı. 2007 yılında Nuri İyem Resim Yarışması'nda Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen sanatçı, Kara Kutu, Her Genç Kızın Rüyası ve Ten adlı 3 kişisel sergisini, sanatseverlerin beğenisine sundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, BEDES, Resim Sergisi, Gülin Hayat Topdemir, Nergis Doster

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"