Güncel

Beykoz'da RC çılgınlığı devam ediyor

Beykoz'da RC çılgınlığı devam ediyor
15.05.2016 20:21
| | |
9191

Foto galeri

Türkçesi 'Radyo Kontrol' olan RC'nin Beykozlu gönüllüleri, Mahmutşevketpaşa'da Crawler Park inşa etti.

Gerçek araçların küçültülmüş bir kopyası olan RC araçları, Beykozlu gönüllülerin emekleriyle güzel bir piste kavuştu. Beykoz Mahmutşevketpaşa'da Cenaplar sapağından yaklaşık 2 kilometre ileride olan ormanlık alanda, Türkçesi Paletli Park olan bir Crawler Park inşa edildi. Birbirinden iddialı ve tasarım harikası araçların zorlu parkurdaki macerasını ise yine yalnızca Dost Beykoz görüntüledi. Kendilerine destek verilmesi durumunda ilçenin turizmine çok önemli bir katkı sağlayacaklarını dile getiren Grup Lideri Can İşgören ise katkılarından dolayı Dost Beykoz'a teşekkür ederek, şunları söyledi: "Bu bir eğlence ve aynı zamanda da bir spor... Dünyada hızla yayılan ve Türkiye çapında da büyük bir kitle tarafından takip edilen RC dünyası, artık Beykoz'da bir eve kavuştu. RC'nin 4x4 arazi araçları, Mahmutşevketpaşa'daki bu yerde şimdi zorlu bir ilerleyişi deneyimleyecek. Beykoz'un kamu ve yerel yöneticileri eğer bize destek verirse, Türkiye çapında ses getirecek projelerle Beykoz'un sesini duyurabiliriz."

Arazi araçlarının doğada ve zor koşullarda yol almasını anlatan 'offroad' dünya çapında ve gerçek araçlarla yapılıyor ve büyük organizasyonlarla yüzbinlerce insanı bir araya getiriyor. Bir yandan eğlence olarak görülen offroad, diğer yandan bir spor olarak da icra edilebiliyor. Radyo Kontrol araçları olan RC araçları da tıpkı gerçek araçlar gibi çalışıyor ve bir oyuncaktan çok daha fazla bir anlam taşıyor. Gerçekten yakıtla çalışan ve yeden parçalarıyla birlikte üretilen bu 'mini araçlar' önemli bir hayran kitlesini de etrafında topluyor.

'Yeni yapılan parkta, çok sayıda 4x4 RC araç sahibi bir araya geldi'

Daha önce Beykoz'da ilk kez bu sporu haberleştiren ve Kavacık'ta RC'nin 'Drift' ekibini görüntüleyen Dost Beykoz, bu kez yollara düşerek Mahmutşevketpaşa'daki alana geldi. Cenaplar sapağından dönüldüğünde yaklaşık 2 kilometre sonra boş bir alana yapılan Crawler Park, çok sayıda RC sevdalısı tarafından test edildi. Saatlerce keyifli bir gün geçiren RC gönüllüleri, günün sonunda aileleriyle birlikte Dost Beykoz'a özel poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Crawler Park, RC, can İşgören

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"