Güncel

Beykoz'da Ramazan bereketli geçiyor

Beykoz'da Ramazan bereketli geçiyor
21.05.2018 23:50
| | |
5723

Foto galeri

Beykoz'un eski ve yeni muhtarları ile protokol üyeleri, geleneksel Muhtarlar Derneği iftarında aynı masaya oturdu.

Beykoz Muhtarlar Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve eski ile yeni muhtarların bir araya geldiği iftar yemeği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

İftar yemeğine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Beykoz Müftüsü Ali Efe, meclis üyeleri, STK temsilcileri, eski ve yeni muhtarlar aileleriyle birlikte katıldı.

Akşam ezanının okunmasıyla birlikte bir araya gelen Beykoz Muhtarlar Derneği misafirleri oruçlarını açtı.

Protokol konuşmalarının ilkini Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu yaptı.

Kolcu, her sene olduğu gibi bu yılda misafirlerine özel yazdığı kafiyeli dizelerle hoş geldiniz dedi.

"Beykoz'da Ramazan ayı oldukça bereketli"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise bu yıl aynı akşamda en az üç noktada iftarlara katılmaya çalıştıklarını ve Ramazan ayının bereketli geçtiğini söyledi.

Çelikbilek, "Geçen yıl olduğu gibi bu yılda yine muhtarlarımızla ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimizle iftar sofrasını paylaşıyoruz. Beykoz Belediyesi olarak bu yıl bir ilki gerçekleştirdik ve üniversitelerimizde de sofra kurduk. Biraz evvel de oradaydım. Gerçekten mükemmel bir ilgi vardı. Keza burada da öyle ve onun dışında iki ayrı mahallemizde de bu sofraları kurduk, kurmaya devam ediyoruz. Beykoz, Ramazan ayını bu yılda oldukça bereketli geçiriyor. Bugün 6. günü bitirdik. Rabbim bizleri, Ramazan bayramına kavuştursun" ifadelerini kullandı.

Kapanış konuşmasını ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı gerçekleştirdi.

"Cumhurbaşkanlığı makamının mahallelerdeki temsileri"

Katırcı, muhtarlara verdiği önemi ve onları Cumhurbaşkanlığı makamının mahallelerdeki temsilcileri olarak gördüğünü belirtti.

Kaymakam Ahmet Katırcı şunları söyledi:

"Muhtarlarımız, bizim en yereldeki gözümüz kulağımız oluyor. Hak verirsiniz ki bizim öyle her şeyi duyma şansımız yok ama onlar mahallenin içinden gelen insanlar olarak hemen her talebin ve sıkıntının farkında oluyorlar. Bu nedenle kendileri benim için ayrı bir önem içeriyor. Kendilerine nice ramazanlar diliyorum."

Beykoz Muhtarlar Derneği'nin düzenlemiş olduğu iftar yemeği Beykoz Müftüsü Ali Efe'nin yaptığı yemek duasının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Muhtarlar Derneği, İftar, Beykoz Korusu, Hüsnü Kolcu, Ahmet Katırcı, Yücel Çelikbilek, Hanefi Dilmaç, Aydın Düzgün, Oğuzhan Karaman, Şeref Kaçmaz, Beykoz Müftüsü, Ali Efe

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"