Toplum

Beykoz’da Ramazan bereketi sokaklara taşıyor

Beykoz’da Ramazan bereketi sokaklara taşıyor
02.06.2017 18:58
| | |
5317

Foto galeri

İftar Çadırı’nı kaldırarak sokak iftarı kültürünü geliştiren Beykoz Belediyesi’nin iftar sofralarına Beykoz halkı bu yıl diğer yıllara oranla aşırı bir ilgi gösteriyor.

Bu Ramazan ayında, “Aşımıza Sevgi, Soframıza Muhabbet Katıyoruz” sloganıyla ilçenin farklı mahallelerinde kurulan sokak iftarları her akşam paylaşmanın, sevginin ve dayanışmanın adresi oluyor.

Çubuklu, Ortaçeşme, Yenimahalle, Gümüşsuyu, İncirköy  veÇamlıbahçe Mahallelerinde kurulan sofralarda buluşan binlerce ilçe sakini aynı yemeği paylaşmanın huzurunu ve  bereketini  yaşadı.  

Akşam ezanından dakikalar önce sofradaki yerlerini alan vatandaşlar dualar ederek iftarı bekledi. Aileleriyle beraber iftara gelen çocuklar kendileri için hazırlan animasyon ve Ramazan oyunlarıyla hoşça vakit geçirdi. 

Sokak iftarlarına katılan ilçe sakinlerine yemek ikramında bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vatandaşlarla hasbihal ederek oruç açtı.

Beykoz Belediyesi’nin Sokak iftarları 2 Mayıs 2017 günü Yalıköy-Pazar Yeri ve Anadoluhisarı Güzelcehisar İlköğretim Okulu bahçesinde ilçe sakinlerini ağırlayacak.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Sokak İftarı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"