Beykoz’da Ramazan bereket Yetim emanet

  • 0
  • 6845
Beykoz’da Ramazan bereket Yetim emanet
Beykoz’da Ramazan bereket Yetim emanet
Beykoz’da Ramazan bereket Yetim emanet
Beykoz’da Ramazan bereket Yetim emanet

Yetim Vakfı Beykoz Şubesi’nce geliri yetim ve öksüz çocuklara bağışlanmak için ‘Ramazan bereket Yetim emanet’ sloganıyla iftar düzenlendi.

Ramazan ayının 9. gününde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftarda vakfın ilçe genelinde çalışmalarına yönelik bilgilendirme de yapıldı.

Yetim Vakfı gönüllülerinin de destek verdiği iftar yemeğine Vakfın Genel Başkanı Murat Yılmaz, Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, SP Beykoz İlçe Başkanı Muammer Koç ve çeşitli STK temsilcileri katıldı.

Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Ömer Özer’in okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan iftar yemeğinde açılış konuşmasını Yetim Vakfı Beykoz Şube Başkanı Şeref Kaçmaz yaptı.

Kaçmaz, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Ramazan ayının 15. gününü Dünya Yetimler Günü olduğunu hatırlatarak başladığı konuşmasında iftara katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Yetimlerle ilgili her çabanın Allah katında karşılığı olduğunu ifade eden Yetim Vakfı Genel Başkanı Murat Yılmaz, yetimlere destek olmanın ibadetin bir parçası olduğunu da kaydetti.

Yılmaz, “Bu yolcuğumuzda bize rehberlik eden ayetlerden birisi de Kehf Suresi’nde Hızır Aleyhisselam ve Hz. Musa’nın bir yolculuğu var. Hızır Aleyhisselam ve Hz. Musa iki yetim çocuğun hakkı için günlerce, gecelerde yol aldılar ve o çocukların haklarını teslim ettiler.” dedi.

Bugün yeryüzünde 400 milyondan fazla yetim çocuk olduğu bilgisini paylaşan Yılmaz, “Yetim çocuklardan bir ülke kursak Çin ve Hindistan’dan sonra dünyanın en büyük üçüncü yetimler ülkesi olur. Yetim çocukların maalesef çoğalmasının sebepleri savaşlar, doğal afetler, insan eliyle gerçekleşen felaketler ve daha çok insanların vurdumduymazlığı, hastalıklar, kazalar. Bizim yetim çocukların sayısını azaltmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Geride kalan bir yıl içerisinde Yetim Vakfı olarak 7 bin 550 yetim çocuk için hamilik görevi üstlendiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Murat Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ramazan ayında Türkiye ile birlikte 18 ülkede yetim, öksüz, kayıp veya buluntu, sosyal yetimlere yardım sağladık. Hayırseverlerin katkılarıyla kumanya paketi, ramazan çocuk paketi, iftarlık, bayramlık, fitre, fidye ve zekat dağıtımları da devam ediyor.”

Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Ömer Özer’in yaptığı duayla iftar sona erdi.

Haber Merkezi

Beykoz Sahilinde yunus balıklarının seyir keyfi
Önceki Beykoz Sahilinde yunus balıklarının seyir keyfi
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz