Beykoz'da Ramazan Bayramı coşkusu

  • 0
  • 10477
Beykoz'da Ramazan Bayramı coşkusu
Beykoz'da Ramazan Bayramı coşkusu
Beykoz'da Ramazan Bayramı coşkusu
Beykoz'da Ramazan Bayramı coşkusu

Tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da Ramazan Bayramı, camilerde kılınan bayram namazıyla başladı.

Tüm yurtta ve Beykoz'da Ramazan Bayramı, bayram namazının kılınmasıyla başladı. Küçükler büyüklerinin elini öptü, büyükler küçüklerine şeker ve harçlık verdi.

Beykoz genelinde de bayram coşkusu camilerde başladı. Sabah 06.17'de kılınan bayram namazı ile birlikte resmen başlayan Ramazan bayramı, coşkuyla karşılandı.

Kılınan bayram namazının ardından cami önlerinde bayramlaşmak için uzun kuyruklar oluşurken, genci yaşlısı birbiriyle bayramlaşarak, Ramazan Bayramının hayırlara vesile olmasını için temennilerde bulunuldu.

11. Cumhurbaşkanı Gül, bayram namazını Beykoz'da kıldı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram namazını Beykoz Abdülvehhab Evvab Efendi Cami'nde kıldı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ramazan ayının bitmesinin ardından bayram namazını kılmak üzere Beykoz Kanlıca'da bulunan Abdülvehhab Evvab Efendi Camisi'ne geldi.

Namazdan yaklaşık yarım saat önce camiye gelen Gül, namazın kılınmasının ardından cami içerisinde cemaatle bayramlaşarak kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi.  

11. Cumhurbaşkanı Gül, çıkışta cami için bağışta bulunmayı da ihmal etmezken, açıklama yapmadan camiden ayrıldı.

Katırcı ve Çelikbilek, Ortaçeşme Merkez Camii'nde

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bayram namazını Ortaçeşme Merkez Camisi'nde birlikte kıldı.

Namazdan önce vatandaşlarla ayak üstü sohbet eden ikiliye Beykoz Müftüsü Ali Efe de eşlik ederken, daha sonra bayram namazı için camiye geçti.

Çelikbilek ve Katırcı, bayram namazını eda ettikten sonra cami içerisinde vatandaşlarla bayramlaştı. Ellerini öpen çocuklara harçlık vermeyi ihmal etmeyen Çelikbilek ve Katırcı ikilisi, cami çıkışı çay ocağında vatandaşlarla çay sohbetinde bir araya geldi.

Uzun süre vatandaşlarla sohbet eden Ahmet Katırcı ve Yücel Çelikbilek, vatandaşların sorunlarını dinlemeyi de ihmal etmedi.

Haber Merkezi

Bayramlar Bayram Olsun...
Önceki Bayramlar Bayram Olsun...
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz