Beykoz'da Ramazan Bayramı başladı

  • 15.07.2015 19:29
  • Güncelleme: 20.07.2015 12:12
  • Okunma: 6257 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye binasında çalışanlarla bir araya gelen Başkan Yücel Çelikbilek, emek verenlerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.
Beykoz'da Ramazan Bayramı başladı

Ramazan ayı boyunca hemen her akşam bir sofrada vatandaşlarla kucaklaşan, onlara yemek servisi yapan, birlikte dua eden ve duyguyu-sevgiyi bölüşen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki ilk bayramlaşma törenini gerçekleştirdi. Oturduğu hiçbir sofrada siyaset yapmayan ve hatta hiç konuşmayan Başkan Yücel Çelikbilek’in belediye emekçileriyle bayramlaşması öncesi yaptığı konuşmasında da siyasete girmemesi dikkat çekti. Beykoz Belediyesi’nin bir aylık süreçte 92 bin vatandaşı Halil İbrahim Sofrası’nda ağırladığını kaydeden Başkan Yücel Çelikbilek, bir kez bile ailesiyle iftar sofrasına oturamadığını vurgulayarak, “Allah izin verirse, ailemle ve çoluğum çocuğumla ilk kez yarın iftar edeceğim” dedi.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Gönül dünyamızı, dünyanın her yeriyle birleştirmemiz gerekiyor…”

Beykoz Belediyesi’nin İç Avlusu’nda gerçekleştirilen Bayramlaşma merasiminde Yücel Çelikbilek’e Yardımcıları Muhammed Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar eşlik etti. Çok sayıda Belediye çalışanının yer aldığı merasim öncesinde Başkan Yücel Çelikbilek, bir konuşma gerçekleştirdi ve şöyle dedi:

“Hepimizin huzurlu olduğu barış içinde bir Ramazan geçirdik. Televizyonlara baktığınız zaman dünyanın her yerinde bir zorluğun, zorbalığın olduğunu görüyorsunuz. Ama ülkemiz bütün bir ortamın hep dışında kaldı ve güzellikler yaşayarak Ramazan'ı geçirdi. 'Bunun için Allah'a ne kadar şükretsek azdır' diyerek, dua ediyoruz.

Beykoz Belediyesi olarak bizim iftar yemeklerimize sizler de katıldınız. İstanbul'da ve Türkiye'de gerçekleştirilen Sokak İftarları oldu ve bizimle birlikte bu konsept, artık ülke sınırlarını da aşarak dünyaya mal olmaya başladı. Biz aynı iftarı Bosna Hersek Srebrenitsa'da da verebiliyoruz; gidiyoruz, Kosova'daki Prizren'de de aynı lezzette bir sofra kurabiliyoruz. Belediye Başkan Yardımcılarımızla da birlikte bu iftar sevgisini ve iftar coşkusunu oralara kadar taşıyabiliyorlar. Ayrıca yine dünyanın çeşitli yerlerinden bize bu konuda talepler de geliyor: 'Bizim burada da bu işi yaparsanız, çok makbule geçer' diyorlar. Demek ki, bizim bu gönül dünyamızı, dünyanın her yeriyle birleştirmemiz gerekiyor. Zaten Ramazan ayı geldiğinde ne oluyor? Paylaşımlar artıyor, kardeşlik ilişkilerimiz pekişiyor.”

‘Beykoz Belediyesi, seneye gerçekleştirilecek Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Beykozluları Bursa ya da Konya’ya götürecek’

Geçtiğimiz yıl başlayan Edirne gezilerine bu yıl yeterince ilgi gösterilmemiş olmasını değerlendiren Başkan Çelikbilek, seneye 2016 yılında Edirne dışında bir başka ile de Beykozluların götürülebileceğine işaret etti. Özellikle Müslümanların manevi anlamda büyük beklentilerinin olduğu Bursa ve Konya illerine dikkat çeken Başkan Çelikbilek, gezilerin gelecek yılda bu illere yapılabileceğini söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları kaydetti:

“Biz, Beykoz Belediyesi olarak bu Ramazan ayında 92 bin vatandaşımızı bu gönül sofralarında bir araya getirmişiz. Buradan, birkaç kez gelen vatandaşlarımız olsa da 75 bin ila 80 bin ayrı vatandaşımızın, bir sofra etrafında bir araya buluşturduğumuz ortaya çıkıyor. Ben de hemen her gün vatandaşlarımızla bir araya gelmeye çalıştım. Evimde bir gün bile iftar etmedim. İlk defa yarın çoluğum çocuğumla evimde iftar edeceğim. Şimdiye kadar tüm iftarımın tamamını dışarıda geçirdim. Bu bir sorumluluktu; mesul olduğumuz için bunu yaptık. Belediye Başkan Yardımcılarımızla, Meclis Üyelerimizle ve büyük bir gayretle vatandaşlarımızla birlikte olmaya çalıştık ve bunu başardığımıza inanıyorum.

‘Ramazan ayında 6 bin Beykozlu çocuk tepeden tırnağa giyindi ve çok sevindi…’

Ramazan ayında 5 bin eve kumanya yardımında bulunduk. Her gün 3 otobüs kaldırarak, yaklaşık 3 bin vatandaşımızı Edirne seyahatine gönderdik. Geçtiğimiz yıl, 5 otobüs göndermiştik ve bu yıl 3 otobüse düştüğüne göre belki de gelecek yıl başka bir yere götürmek gerekecek. Edirne değil de mesela Bursa ya da Konya'ya gönderebiliriz vatandaşlarımızı... Yine, 6 bin Beykozlu çocuğumuzu, öksüz-yetim ve şehit evlatlarımızı, kayıtlarımızda ihtiyaç sahibi olarak görünen vatandaşlarımızın çocuklarını TODEM aracılığıyla tepeden tırnağa giydirdik. Bizim sponsorluğumuzda da bir televizyon kanalımız, 30 gün boyunca Hz. Yûşa Aleyhisselam'ın kabrinden canlı yayın yaptı.

Ben tekrar bu Ramazan ayınızın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan diliyorum. Hepinizle; çoluk çocuğunuzla, büyüklerinizle yürekten muhabbet duyuyor ve bayramınızı en iyi şekilde geçirmenizi temenni ediyorum.”

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz