Yaşam

Beykoz'da Ramazan Bayramı...

Beykoz'da Ramazan Bayramı...
2014.07.28 00:00
| | |
37692

Foto galeri Video galeri

Sabah saatlerinde AK Parti'de başlayan bayram sevinci, öğleden sonra Beykoz Belediyesi'nde ve Giresunlular Derneği'nde devam etti. İlçede yarın CHP'nin ve Doğu Karadenizliler'in bayramlaşması gerçekleştirilecek.

Sabah saatlerinde AK Parti'de başlayan bayram sevinci, öğleden sonra Beykoz Belediyesi'nde ve Giresunlular Derneği'nde devam etti. İlçede yarın CHP'nin ve Doğu Karadenizliler'in bayramlaşması gerçekleştirilecek. 

Ramazan Bayramı'nın gelişiyle birlikte Beykoz'a büyük bir coşku hâkim oldu. 

Bereketli geçen Ramazan ayının ardından tüm Beykozlu vatandaşlar, bu bereket ve huzurun devam etmesini; ilçe sınırından da aşarak çevre ilçeleri, ülkemizi, nihayetinde de tüm dünyayı sarması için iyi dileklerde bulunacak.

‘Adem Sefer’den mitinge davet’

Beykoz'da Ramazan Bayramı sabah 06.38'de kılınan 2 rekâtlık Bayram Namazı ile başladı. İlçede bulunan camilere akın eden Beykozlular, namazın ardından çember oluşturarak ilk bayramlaşmalarını gerçekleştirdiler. AK Parti'de saat 11'de başlayan bayramlaşmaya ise yoğun bir katılım olduğu gözlendi. Elektriklerin kesik olması nedeniyle zor anlar da yaşayan partililer, toplantı salonunu hınca hınç doldurdu. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer tarafından ağırlanan konuklar, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de hazır bulunduğu toplantı salonunda gerçekleştirilen konuşmaların ardından, parti binası girişinde bayramlaştılar. AK Parti adına söz alan İlçe Başkanı Adem Sefer, partisinin gençlik ve kadın komisyonları başta olmak üzere tümüyle teşkilatın verimli bir Ramazan ayı geçirdiğini, özellikle ev ziyaretlerinde dört bir koldan Beykoz'u kucakladıklarını anlattı. Partililerin ve basın mensupları aracılığıyla da tüm Beykozluların bayramını kutlayan Adem Sefer, vatandaşları 3 Ağustos'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Büyük Maltepe Mitingi'ne davet etti.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, partisinin ilçedeki teşkilatı olarak Maltepe'de gerçekleştirilecek mitinge büyük bir kalabalık olarak katılacaklarını vurgulayarak, Başbakan Erdoğan'a sevgi ve desteklerini göstereceklerini kaydetti. Adem Sefer, şunları söyledi:

Adem Sefer: “Erdoğan’a sevgimizi göstereceğiz!”

"Beykoz teşkilatımız inşallah Sayın Başbakanımızın arkasında duracak. Biz inanıyorum ki en az 30 bin 40 binlik bir destekle miting alanında olacağız. Sayın Başbakanımıza olan sevgimizi ve Sayın Başbakanımıza olan desteğimizi hep beraber göstereceğiz. Bu anlamda tekrar bizimle beraber buraya kadar gelerek, hüzünlü de olsa bu bayram sevincimizi bizlerle yaşadığınız için ailelerinizin ve tüm Beykoz Halkı'nın bayramını kutluyorum. İnşallah huzur, mutluluk ve barış içerisinde bundan sonra nice nice bayramlar geçirmek dileğiyle hepinize hayırlı günler diliyorum"

Kavacık'ta bulunan AK Parti binasındaki bayramlaşma törenine yoğun bir katılım gerçekleşirken, eski ve yeni belediye başkanları ila yine eski ve yeni belediye meclis üyelerinin parti binasına akın etmesi dikkat çekti. İlçe Başkanı Adem Sefer'in ardından konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Tüm Beykozluların Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Rabb'im bu bayramı hepiniz için hayırlı etsin ve ne muradınız varsa nasip etsin sizlere..." diyerek başladığı konuşmasında, iyi dileklerini vatandaşlarla paylaştı. Adem Sefer gibi Maltepe'de 3 Ağustos’ta gerçekleştirilecek mitinge de atıfta bulunan Başkan Çelikbilek, "Büyük Usta'ya kendisine yaraşır bir uğurlama düzenlememiz gerekiyor" dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şunları kaydetti:

Yücel Çelikbilek: “Büyük Usta’ya yaraşacak!”

"Bugün hem seviniyoruz hem de üzülüyoruz. Üzülmek, bu ayın manevi hazzının sürekli olmayacak olması. Ama aylar böyledir; kıymetli şeyler kısa sürerler. Önemli olan ise bu ayı vicdanlarınızla, inançlarınızla değerlendirmenizdi. İnanıyorum ki değerlendirdiniz. Bu bir aya yeteri kadar hürmet etmeyen, ilgi göstermeyenler varsa, onlar düşünsünler. Oruç tutanlar bu bayramı sonuna kadar hak ediyorlar. Yüreğinde bu sevgiyi taşıyan herkesin bu bayram hakkıdır. Ben buraya gelen herkesin yüreğinde bu sevgiyi taşıdığına inanıyorum. İnsan sevgisini, tabiat sevgisini, çevre sevgisini; kısaca Allah'ın yarattığı tüm varlıklara muhabbet duyma sevgisini taşıdığınıza inanıyorum. Bugün dünyada sevinç olması lazım, bugün dünyada barış olması lazım, bugün dünyada kardeşlik olması lazım. Bugün dünyada düşenlerin kaldırılması gerekiyor. Bugün dünyada aç olanların tok hale getirilmesi gerekiyor. Sevgi isteyenlerin sevgiyle karşılaşmaları gerekiyor. Selamı ve bayramlaşmayı yaymamız gerekiyor. Dünyanın her yanında barış ve muhabbet bayrağı ayakta olmalı. Ancak yazık ki, dünyada bu söylediklerimizin gerçekleşmesi her zaman mümkün olamayabiliyor. Biz yine de bu temenni ve dileklerdeyken, coğrafyasını paylaştığımız farklı yerlerde, bugün gözyaşı var, muhabbetsizlik var, açlık var sefalet var. Can pazarındalar... Bu insanlar bizim Hazreti Adem'den beridir kardeşlerimiz, dindaşlarımız, yoldaşlarımız.

Çelikbilek: “İyilik yapmak bu milletin geninde var!”

Bazen insan ketum kalabiliyor, aciz kalabiliyor. Onlarla ancak aramızdaki mesafeyi dualarımızla kısaltabiliyoruz. Uzağı yakın etmek ancak acılarını içimizde hissetmekle mümkündür. Allah, acı içinde tatlıyı; varlık içinde ise darlığı yaşatabilir. İnanıyorum ki, Rabb'imiz inşallah bizlere darlık içinde genişlik yaşatır. Bu bayram tüm dünyadaki Müslümanların Bayramıdır. Biz bu bayram sadece kendimizle değil, ölülerimizle de bayramlaşıyoruz, dirilerimizle de bayramlaşıyoruz, komşularımızla da bayramlaşıyoruz. Biz bir ümmetin mensuplarıyız. Beykoz'da güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Beykoz'un çok farklı sokaklarında, farklı evlerinde iftarlar yaptık. Hiç ummadıkları halde vatandaşların kapılarını çalmayı Allah bizlere nasip etti. Hep birlikte sofralara oturduk, ziyaretler gerçekleştirdik ve gönül aldık. Gönül almak kadar güzel bir şey yoktur. Bu bizim genlerimizde var; iyilik yapmak, bu milletin genlerinde var. Fakirden yana olmak, mazlumdan yana olmak bu milletin genlerinde var. Allah'a ne kadar şükretsek azdır. Bizden sonra gelecek nesillere de Allah iyilik yapmayı nasip etsin. Mazlumdan ve mağdurdan yana olmayı nasip etsin. Kibirli insanlardan Allah bizleri uzakta tutsun. İstiyoruz ki, bu dünyada mütevazı olanlar ayakta kalsınlar. Mağdurlar, mağduriyetlerinin giderildiğini görsünler.  

‘319 saat vurgusu…’

Maltepe Meydanı'nı 3 Ağustos günü doldurmamız gerekiyor. Oraya artık 5 milyon insan mı taşırız, ne taşırız, bilemiyorum. Ama bir önceki alışkanlığımızdan olsa gerek ki, AK Parti'nin vizyonu böyle; bizim rakibimiz olmasa da kendimizle yarışmaya devam edeceğiz ve Kazlıçeşme'nin rekorunu Maltepe'de kıracağız. Bizim Mart'ta gerçekleştirdiğimiz mitingi geçmemiz gerekiyor. Bizim Maltepe'de miting alanını doldurmamız ve Başbakan'ın son kez Parti Başkanı olarak yer alacağı bu günde onun yanında yer almamız gerekiyor. Büyük Usta'ya kendisine yaraşır bir uğurlama düzenlememiz gerekiyor. Çoluk çocuk evde kim varsa taşımamız gerekiyor. Beykoz'da 30 bin üyesi olan bu partinin oraya 35 bin üye taşımaması düşünülecek şey değildir. 70 bin 80 bin oy almış bir partinin bunu oraya taşıyamaması düşünülemez! Emin olun o mitinge, başka siyasi partiden insanlar da geleceklerdir. Onlar da orayı görmek isteyeceklerdir. Yeter ki, biz o heyecanı onlara verebilelim. Ben 10 Ağustos'un inşallah zafere dönüşmesini 319 saat sonra Rabb'imden bu ülkeye merhamet vermesini, güzellik vermesini diliyorum. İnşallah dünya mazlum ve mağdurlarının sevinci olacak olan bir sonucun sandıktan çıkmasını Allah'tan diliyorum."

‘Kaymakam ve Emniyet Müdürü de oradaydı…’

AK Parti'de gerçekleştirilen törenin ardından Beykoz Belediyesi'nde saat 12.00 itibariyle bayramlaşma başladı. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ila Beykoz'un yeni İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak'ın da hazır bulunduğu bayramlaşma, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden muhtarlara, belediye meclis üyelerinden vatandaşlara kadar yüzlerce kişiyi bir araya getirdi. İçli pilav, kavurma, ayran ve baklava tatlısının ikram edildiği bayramlaşmada, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek birer konuşma yaparak, vatandaşlarla bayramlaştı. Kaymakam Erdoğan, geride bırakılan Ramazan ayının faziletlerine değindiği konuşmasında, bayramın tüm vatandaşlar için hayırlar getirmesini dilerken, Başkan Çelikbilek de her yıl olduğu bu yıl da Belediye önünde gerçekleştirdikleri bayramlaşma törenine katılımı nedeniyle vatandaşlara teşekkür etti. Bu arada CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın da beraberindeki heyetle birlikte katıldığı bayramlaşmada, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ile birlikte Dost Beykoz'a özel 'dostane' pozlar verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Ramazan Bayramı, AK Parti, Beykoz Belediyesi, Adem sefer, İlçe Başkanı, Yücel Çelikbilek, belediye başkanı, Yüksel Toprak, İlçe Emniyet Müdürü, Süleyman Erdoğan, Kaymakam

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"