Siyaset

Beykoz’da Prof. Necmettin Erbakan’ı anlamak…

Beykoz’da Prof. Necmettin Erbakan’ı anlamak…
18.02.2017 19:21
| | |
7435

Foto galeri Video galeri

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anlamak konulu bir panel düzenledi.

Kuran- Kerim okunarak başlayan panele Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Tarihçi Yazar Ekrem Şama konuşmacı olarak katıldı.

Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Selman Yücel, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Rüzgarlıbahçe Mahalle Muhtarı Sedat Altun, meclis üyesi Ahmet Soylu, Riva Mahallesi Muhtarı Mevlit Eren, Yalıköy Muhtarı Erol Mete ve Kılıçlı Muhtarı Adem Demirel ve çok sayıda dernek başkanının hazır bulunduğu panelde “Elveda hocam” isimli bir sine vizyon gösterisi vardı.  

Kavacık Talia Kültür Merkezi’ndeki programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, 54. Cumhuriyet Hükümeti’nin efsane Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın, ahrete irtihalinin 6. seneyi devriyesinde, “Savaş değil barış, çatışma değil diyalog” temasıyla bir araya geldiklerini söyledi.

“Allah Erbakan Hocamızdan razı olsun”

“Bu salon Beykoz’umuzun en nadide en seçilmiş salonlarından bir tanesidir…  Belediyenin sizleri alacak bir salonu maalesef yoktur… İlçemizde de alkol servisi yapmayan birkaç salondan bir tanesi. O nedenle bu salonu bize tahsis eden işletme sahibine teşekkür ediyorum” diye konuşan Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, “Erbakan hocamız tek başına harekete geçti, köy köy kasaba kasaba dolaştı, yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için disiplini ve teşkilatlı çalışan 47 yıllık mücadelesinde, onunla tanışmasaydık, davasına karışmasaydık nerede olacağımız belli olmayan bizler gibi binlerce insanı yetiştirdi… Allah ondan razı olsun” dedi.

“Dünyanın birçok yerinde Müslüman kardeşlerimizi teşkilatlandırdı. STK’lar kurdurdu… Yetmedi D8’i kurdu. Bunları uzun uzun anlatmayacağım.” diyen Başkan Kaçmaz vurgulamak istediği üç şeyi şöyle sıraladı:

Milli Görüşçüler serbest bırakıldı…

“Hocamız bütün bunları kurdu ve bizlere hedefler gösterdi… Milli Gazete’yi kurdu… Dört tane partisi kapatıldı, beşincisini kurdu… Bize, yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesi için kurulmuş bir partiye mutlaka üye olun’ tavsiyesinde bulundu. Bu tavsiyeler üzerine birçok kardeşimiz Milli Gazeteye aboneliğin ve aidat vermenin faydalarını daha dünyadayken gördü.

Malum hepimizin hatırlamak istemediği ama tarihimize kara bir leke olarak çalınan 15 Temmuz işgal girişimi yaşadık… Bu işgal girişiminden sonra kurunun yanında yaş da yandı…   Birçok terörist tutuklanıp cezaevine atılırken aralarında hiç suçu olmayan kardeşlerimizde maalesef bundan nasibini aldı. Ama biz biliyoruz ki, savcıya Milli Gazete abonesi olduğunu kanıtlayan kardeşlerimiz tahliye edildi. Saadet Partisi’ne aidat verdiğini kayıtlarla ispat eden kardeşlimiz tahliye edildi. SP üyeleri tahliye edildi. Bu kardeşlerimiz Milli Görüş teşkilatında olmakla dünyada bunun faydasını aldılar.”

“Bismillarirrahmanirrahim”

Tarihçi Yazar Ekrem Şama’da Prof Dr. Necmettin Erbakan’ı anlattığı konuşmasına “Bismillarirrahmanirrahim” diyerek başladı…

Kısa süre içinde beş milyon Müslüman’ın öldürüldüğünü ve on milyonlarca çocuğunu anasız babasız yetim bırakıldığını söyleyen Şama, “Yüz milyon Müslüman evinden köyünden devletinden çıkarıldı. Çöllerde yaşamaya mahkûm edildiler… Dağlarda yaşıyorlar. Çadır kentlere mahkûm edildiler. Milyonlarca tecavüz vakası var. İnsanlar evlerinden cehennemden kaçar gibi kaçar duruma düşürüldüler.” şeklinde konuştu…

Müslümanlardan kim ne istiyor?

“Nasıl bir dünyada yaşıyoruz? Ne istiyorlar bizden? Nereye kadar devam edecek? Nasıl kurtulacağız? Müslüman’lardan kim ne istiyor? Nasıl savaşacağız ve nasıl devam edeceğiz? Bütün bunları 40 yıldır söyleyerek geliyoruz.” ifadelerini kullanan Tarihçi Yazar Ekrem Şama şunları söyledi:

“Bunları yaşayan bir lider ama söyledikleri yapılmadığı için bu durumdayız. Yapılmamasını nasihat ettikleri yapıldığı için Müslümanlar bu durumdadır. Erbakan hocamızı anlatmak günler sürer. Seçeceğiz mecburen, neyi seçeceğiz? Bugün ki bu durumdan nasıl kurtulacağımızın ipuçlarını arayacak ve bunları öne çıkaracağız. Tarihe bakacağız. Anlatacağımız tarih bize ışık saçmıyorsa, bize rehber olmuyorsa ne yapalım o tarihi biz?

Önce şunu söyleyelim dünya öyle bir yer ki, hangi olay olursa olsun bu daha önce tarihte bir yerlerde mutlaka yaşanmıştır ama bulmak lazımdır. Erbakan hocamızın yaşadığı günlerle ilgili yaşadığı bir olayı gündeme getirerek, bugün bir şeylerden bahsedeceğiz.

Erbakan Hocamız öyle bir döneme denk geliyor ki, ilmi de, bilimi de dini yönü de oldukça kuvvetli olmamasına rağmen hocası onda ki cevheri görüyor ve eğitmeye başlıyor. O günden bugüne Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hikâyeleri, söylemleri, anekdotları hala paylaşılmaya devam edilirdi. Bundan sonra Allah'ın izniyle paylaşılmaya da devam edilecektir. Çünkü Erbakan Hocamızı analım ve anlayalım...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Saadet Pastisi, Şeref Kaçmaz, Ekrem Şama, Anma Programı

reklam
2 Yorum
Cenk 20.02.2017 21:39:37

Ve Aleykümselam Mehmet Savut bey amca . Erbakan hocamızı anma gecesi Ekrem Şema beyin anlatımı ile bir başka güzel oldu . Allah, şu tarihte bu partideydim , şimdi şu partideyim demekten alıkoysun .

Mehmet Savut18.02.2017 23:00:09

Selamün Aleyküm Beykoz Çavuşbaşında oturmaktayım.yaşım 63 Milli Nizam Partisinden Saadet Partisine kadar geçen zaman içerisinde 10 sene Kavacık mahalle başkanlığı görevinde bulundum.Şu anda AKParti üyesiyim ve AKParti ve Tayyip Erdoğanla gurur duymaktayım.Türkiyenin nereden nereye geldiğini ben çok iyi biliyoryum.Aslında sizde biliyorsunuz.Saadet Partisi olarak referandumda hayır oyu kullanacağınızı öğrenince çok üzüldüm.Sizleri allaha havale ediyorum.Bu kadar gerçekler karşısında size söyliyecek başka kelime bulamıyorum.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"