Siyaset

Beykoz’da Prof. Erbakan hazırlığı

Beykoz’da Prof. Erbakan hazırlığı
19.02.2016 21:24
| | |
5047

Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 5. Yılında Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği programla anılacak.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 5. Yılında Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği programla anılacak.

Beykoz Belediyesi'nin her yıl organize ettiği anma gecesi bu yıl da gerçekleştirilecek. 25 Şubat 2016 Perşembe günü Saat 19.00'da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek gecede Moderatör olan Gazeteci - Yazar Ekrem Kızıltaş’a Gazeteci - Yazar Hilal Kaplan ve Abdurrahman Dilipak eşlik edecek.'Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Postmodern Darbe' başlığıyla düzenlenen panele Beykoz halkının yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. 'Mücahit Erbakan' sloganıyla özdeşleşen ve Türkiye'nin yakın dönemdeki önemli siyasilerinden birisi olan Necmettin Erbakan, yaşadığı dönemdeki fikirleri ve kendisiyle ilgili anılarıyla yeniden hatırlanacak.29 Ekim 1926 tarihinde Sinop'ta dünyaya gelen Necmettin Erbakan, yaptığı çalışmalarıyla Türk ve Dünya tarihine damga vurmuştu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü 3,96 ortalama ile üç buçuk yılda bitiren Erbakan’ın bu rekoru, hâlâ kırılamamıştır.

Henüz 27 yaşında Doçent olan ve 'Türkiye'nin en genç doçenti' olma rekoru da yine kendisinin olan Erbakan, 2. Dünya Savaşı döneminde Almanya'nın 'DEUTZ' fabrikalarında 'Motor Araştırmaları Başmühendisi' olarak da görev almıştır. Özellikle dönemin Alman hükümeti ile yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirerek Aachen Teknik Üniversitesi'nde 'doktor' unvanını aldı.

Mayıs 1954 ve Ekim 1955 yılları arasında askerlik görevini tamamladı. Kağıthane'deki altı aylık yedek subay eğitiminin ardından Halıcıoğlu'ndaki İstihkam Bakım Bölüğü'nde altı ay asteğmen altı ay teğmen olarak vatani görevini tamamladı.Türkiye’deki 1969 Genel Seçimleri'nde ilk kez Milletvekili olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan 14, 15, 16, 19 ve 20. Dönem Hükümetleri'nde TBMM'de bulunmuştu. Türkiye'nin 23. Başbakanı da olan Necmettin Erbakan, solunum yetmezliğine bağlı kalp ve çoklu organ yetmezliği sebebiyle 27 Şubat 2011 sabahı saat 08.50'de hayata gözlerini yummuştu. Fatih Camii'nde iki milyon kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı'na defnedilen Necmettin Erbakan ise bu kez anılarla Beykoz’da yeniden yaşatılmaya çalışılacak.

WhatsApp İhbar Hattı: 0 (541) 464 6673 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Anma, Beykoz Belediyesi, Ekrem Kızıltaş, Hilal kaplan, Abdurrahman Dilipak

reklam
1 Yorum
MEHMET GÜNYÜZÜ20.02.2016 19:55:20

s.a. biraz edep biraz utanma biraz sıkılma rahmetli hocamızı sağlığında arkasından hançerleyip vefatından sonra sırf siyasi rant için bu tür proğramlara yapanlar utanın biraz hele ekrem kızltaş ne anlatacak ya dilipak nasıl konuşacak ERBAKAN hakkında hocamız kurup bize ement ettiği SAADET PARTİMİZ dışında hiçbir kurum hocamızın İSLAM BİRLİĞİ fikrini savunmazken böyle içi boş gecelerde timsah gözyaşı dökenler veyl size bir lideri sevmek onun yolunda gitmek demektir.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"