Güncel

Beykoz’da polis, kimlik ve köpek çıkmazı

30.06.2015 23:05
| | |
18493

İşten çıktıktan sonra iftar saatine kadar vakit geçirmek üzere köpeğini alarak gezmeye çıkan 19 yaşındaki Gökhan Kazmaz, dertsiz başına dert alıyordu.

Köpeğiyle birlikte Orhan Veli Kanık Parkı’na gelen Gökhan Kazmaz’ın yanına iki kız arkadaşı daha geldi.  Bu sırada iki kişi daha geldi ve toplamda 6 kişi olan gruba Polis ekipleri kimlik kontrolü yapmak istedi.

Orada bulunan herkesten kimlik isteyen güvenlik güçleri haliyle parka köpeğiyle birlikte gelen Gökhan’dan da kimlik istedi.  Gökhan’da kimliğini polislere verdi.  Polisler bu arada Gökhan’ın köpeğini de alıp gitmesini istedi. Bu talep üzerine Gökhan polisten kimliğini geri istedi. Ne oluysa da ondan sonra oldu.

Adli mercilere yansıyan ifade tutanaklarına göre, Gökhan Kazmaz, polisten kimliğini alıp gitmek isterken o sırada gruptaki diğer kişilerle sivil polisler arasında tartışma yaşandı. Gökhan polislerden kargaşayı ayırmalarını istedi. Gökhan’ın bu sözlerinin ardından kimlik kontrolu yapan polis Gökhan’ın üzerine yürüyünce işin seyri değişti.

Polisin bu hareketinden rahatsız olan Gökhan’ın köpeği polise saldırdı… Yaralanan polis Gökhan’ı köpeğini vurmakla tehdit etti. Bunun üzerine köpeğini güvenli bir yere bağlayan Gökhan beklemeye başladı. Köpeğin yaraladığı polis yine Gökhan’ın yanına gelmeye çalışınca ortalık yine karıştı. 

Köpek polise yönelik tekrar harekete geçince bu sefer polis silahıyla havaya iki el ateş etti.

Emniyet güçlerinin daha önce aynı yerde yaşanan başka bir kavgayı sorgulamak üzere gelmiş oldukları yerde başka bir olay yaşanması Beykoz’da tartışma konusu olurken, yaşanan tartışmaların ardından 19 yaşındaki Gökhan Kazmaz ekip otosuna bindirilerek kolları kelepçelendi.

Polis otosuna bindirilirken polislerinden bir tanesinin kulağına tokat attığını söyleyen Kazmaz, ekip otosunda beklerken başka bir ekip otosunun geldiğini ve köpeğin sahibinin kendisi olduğunu öğrenmeleri üzerine kendisini yine darp ettiklerini söyledi.

Gökhan Kazmaz savcılıkta verdiği ifadesinde, ekip otosuyla karakola giderken, bir polisin ‘biz bunları karakola götürmeyelim…  Biraz dolaştıralım’ dediğini ve yol boyunca kendilerine dayak attıklarını anlattı.

Gökhan Kazmaz, karakolda da köpeğin sahibi olduğu için dayak yediğini anlattığı ifadesinde daha sonra Kavacık’ta İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne oradan da Beykoz Devlet Hastanesi’ne götürüldüklerini söyledi. Gökhan Kazmaz’a Beykoz Devlet Hastanesi’nde 10 gün iş göremez raporu verildi.

Olayın duyulmasıyla Beykoz Devlet Hastanesi’ne gelen baba Turan Takmaz, polislerle aralarında tartışmalar yaşandığını ve emniyet mensuplarının kendilerine küfür ettiğini iddia etti. Baba Turan Kazmaz’da polislerden şikayetçi oldu ve hastane video kayıtlarında yaşananların görülebileceğini kaydetti.

Olayla ilgili Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı geniş çaplı soruşturma başlattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Gökhan Kazmaz, Turan Kazmaz, Polis, Dayak, Darp, Köpek, Isırma, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"