Beykoz'da 'Polis Candır'ın ilk kütüphanesi açıldı

  • 15.01.2018 12:07
  • Güncelleme: 15.01.2018 12:11
  • Okunma: 14885 kez
  • Yorum: 0
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce hayata geçirilen “Polis Candır” projesi kapsamında Şehit Polis Selami Çaylak’ın adına Beykoz'da kütüphane açıldı.
Beykoz'da 'Polis Candır'ın ilk kütüphanesi açıldı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nün projesiyle İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarının Kütüphanelerinin Desteklenmesi faaliyeti kapsamında il genelinde bulunan 10 okula “Z” tipi kütüphane yaptırılarak kütüphanelere şehit teşkilat mensuplarının isimleri verildi.

Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen 10 okuldan birisi olan Beykoz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Kütüphanenin açılışına; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Bülent Küçük, Şehit Polis Çaylak’ın eşi Mesude Çaylak ve kızı Selanur Çaylak, Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Habib Küçük Seymen, diğer okul müdürleri, şube müdürleri ve öğrenciler katıldı.

"Zenginleştirilmiş kütüphaneyi iyi biliyorum"

Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Habib Küçükseymen, yaptığı konuşmasında katılımcılara hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında okulla ilgili teknik bilgi verdi. Küçükseymen, “Bizim normalde kütüphanemiz vardı. Daha önce güçlü bir kütüphanemiz vardı. Serkan bey bize gelip size akıllı bir kütüphane yapalım dediğinde bu fırsatı kaçırmak istemedik. Mevcut kütüphaneyi başka alanlara taşımamız gerekiyordu, biraz da inşaat işi çıkıyordu. Zenginleştirilmiş kütüphaneyi iyi biliyorum, protokolü imzalayarak çok süratli bir şekilde kütüphaneyi tamamladık” dedi.

"Amacımız milli değerleri üstün nesil yetiştirmek"

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan, İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın selamlarını ilettiği konuşmasında, “Polis yasalardan aldığı yetkiyle vatandaşların temel hak ve hürriyetlerini korumak adına mesuliyetleri olan bir kurumdur. Bunları yaparken sosyal sorumluluk bireyleri olacak gençlerin daha donanımlı eğitim alabilmesi adına böyle bir yatırım yapmayı uygun gördük. Tabi amacımız birbiriyle barışık, daha çağdaş bilimsel ahlaki ve milli değerleri üstün neslin yetişmesine öncülük etmektir” diye konuştu.

Kaymakamdan Şehit kızına çiçek

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’da burada yaptığı konuşmasında, hayırlı olsun dileklerini ileterek 1997 yılında görevi başında iken geçirdiği trafik kazası sonrası Şehit olan Selami Çaylak’ın kızı Selanur Çaylak’a bir çiçek hediye etti.

Katırcı, ayrıca Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan’a gayretlerinden dolayı plaket takdim etti.

İlçe Müftüsü Ali Efe’nin dualarıyla açılan kütüphanenin kurdelesini protokol üyeleri ve Şehit Çaylak’ın ailesi birlikte kesti.

Haber Merkezi