Son Dakika

Beykoz'da pide yine 2 Lira

  • 1
  • 9947
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira
Beykoz'da pide yine 2 Lira

Ramazan ayının gözbebeği olan pidelerin fiyatı Beykoz’da bu yılda değişmedi

Geçtiğimiz yıl ile aynı fiyattan satışa sunulan pide, Ramazan ayında sofralara konuk olmaya devam ediyor. Pide fiyatının 2 lira olduğunu söyleyen Fatih Mahallesi Muhtarı ve Baltacı Market ile Fırın Sahibi Recep Baltacı, 1988 yılından bu yana ekmek ve pide satışı yaptığını söylüyor. Yine son aylarda sıklıkla yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı da mağdur olduklarını dile getiren Recep Baltacı, "Dükkânının kapısı otomatik kepenk olan esnafımız var. Elektrik olmadığı için sabah dükkânlarını açamıyorlar. Özellikle özelleştikten sonra elektrik denetimleri azaldı ve kesintileri arttı. Büyük bir mağduriyet içerisindeyiz ancak bu konuda yaptığımız hiçbir yazışmada muhatap da bulamadık, sorunu da çözemedik" diyor.

Ramazan ayında sofralarımızı süsleyen ve zeytin ya da hurmayla açılan oruçlar sonrasında mutlaka yemekte sıcak olarak tadılan pide, bu yıl aynı fiyattan vatandaşlara satılıyor. Normal pidenin 2 lira ve büyük pidenin ise 3 liradan satıldığını söyleyen Fatih Mahallesi Muhtarı ve Fırıncı Recep Baltacı, sanılanın aksine ekmek ile arasında çok büyük bir maliyet farkı olmadığını ifade ediyor. Geçmiş Ramazanların bugünlerden çok daha farklı olduğunu ve her Ramazan ayı geldiğinde mahallelerde büyük bir heyecanın yaşandığını ifade eden Recep Baltacı, gerçek odun ateşiyle pişen pidelerden günde 500 ila 550 adet kadar satıldığını söylüyor. "Odun ekmeği" denilen pek çok fırında odun yerine doğalgaz kullanıldığını vurgulayan Recep Baltacı, odun ateşiyle pişen ekmeğin daha lezzetli, doyurucu ve sağlıklı olduğunun da altını çiziyor.

Muhtar Recep Baltacı: “Elektrik kesintileri özellikle esnafı mağdur ediyor!”

Geçen yıllarda sıklıkla yaşanan ancak son 1-2 ay içerisinde Fatih Mahallesi ve Çavuşbaşı Mahallesi'nde kronik bir hâl alan elektrik kesintilerinden dolayı da şikâyetçi olan Fatih Mahallesi Muhtarı Recep Baltacı, vatandaşların ve en çok da esnafın kesintilerden dolayı büyük mağduriyet yaşadığını belirtiyor. Gerekli yazışmaların yapıldığı halde bir muhatap bulunamadığını ve resmi yazılara karşın elektrik kesintilerinin devam ettiğini aktaran Recep Baltacı, konuyla ilgili olarak sıkıntıyı kamuoyunun bilgisine sunuyor.

Haber Merkezi

3. Köprü Projesi iptal edilmedi!
Önceki 3. Köprü Projesi iptal edilmedi!
Beykoz Kavacık'ta yunus polisleri tesadüfen yakaladı
Sonraki Beykoz Kavacık'ta yunus polisleri tesadüfen yakaladı
Yorumlar (1 Yorum)

murat erkan (8 yıl önce)

pidenin fiyatın dan bahsetmektense etin fiyatından da bahsetsek mi? geçen sene 25-28 tl olan kıymanın kilosu bu yıl 36-39 tl, geçen sene 45-50 tl olan pastırmanın kilosu bu yıl 80-100 tl arası! sayın yetkililer biraz bunlar lada ilgilense mi ? gazetelerimiz bu yönde haber yapsa daha iyi olmaz mı? marka vermeyeyim geçen yıl 18 tl olan tam yağlı beyaz peynir bu yıl 25 tl olmuş,sebze meyve hala pahalı soğanı 3 kilo 5 tl den satıyor,sayın başkanımız biraz da bu konulara değinse !!!

Yorum Yaz