Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü

  • 3
  • 3919
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü
Beykoz'da pedallar savaşın çocukları için döndü

Günlerdir duyuruları ve hazırlıkları yapılan Turkcell Granfondo Beykoz Yarışı tamamlandı.

Beykoz Belediyesi'nin önünden başlayarak 80 ve 40 kilometrelik iki parkur halinde koşulan yarışta ödüller sahiplerini buldu.

Start noktasında gazetecilere açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, etkinlik için işbirliğinde bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Aydın, iki bine yakın bisikletlinin organizasyona katıldığını ve en büyük teşekkürü onlara ettiğini söyledi.

Aydın, "Bisikleti aktif olarak kullandığımız bir araç olarak kullanmaya başladığımızda sağlık harcamalarında yılda 100 milyar lira tasarruf sağlanabilir. Ama en önemlisi, daha sağlıklı olacağız, daha mutlu olacağız, çevreyi az kirleteceğiz ve yaşanılabilir Türkiye'ye ve dünyaya bir katkıda bulunmuş olacağız. Bu anlamda bu organizasyon, Turkcell Granfonda İstanbul, çok anlamlı diye düşünüyorum. Ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sağlıklı yaşama, doğa dostu ulaşıma dikkatleri çektik ama en önemlisi savaş mağduru çocuklar için barış dolu bir dünyanın sesi olduk. " diye konuştu.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, kurum olarak sürdürülebilirlik kapsamında yarışa ana sponsor olduklarını hatırlattı.

Aksu, "Ana temamız, savaş mağduru çocuklara destek olmak. Barış için pedal çeviriyoruz. Kızılay'la beraber bir karekodumuz var. O karekoda girenler, hem yarışmacılarımız hem katılımcılarımız, savaş mağduru çocuklara destek oluyorlar, bağışta bulunuyorlar." dedi.

Beykoz Belediyesi'nin önünden başlayan 40 kilometrelik kısa, 82 kilometrelik de uzun parkurda gerçekleşen bisiklet yarışlarına, yaklaşık 20 ülkeden gelenlerin de bulunduğu 2 bine yakın bisiklet sporcusu katılım sağladı.

Yarışın startını Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Türkcell Kurumsal İletişim Müdürü İsmail Özbayraktar, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli birlikte verdi.

Uzun parkur erkeklerde Gökhan Uzuntaş birinci, ikinci Konrad Tomasiak ve üçüncü Okan Aydoğan oldu. Kadınlarda Merve Güney birinciliği, Sevcan Alper ikinciliği ve İpek Onaran Sezer üçüncülüğü elde etti.

Kısa parkur erkeklerde birinci Mehmet Gündüz, ikinci Zeki Tuna Akın ve üçüncü Oğuz Özçelik'in oldu. Kadınlarda Aylin Yüce Mutlu'nun birinci bitirdiği yarışta, ikinciliğe Neriman Neyran Elden Köşker ve üçüncülüğe de Züleyha Dikbaş hak kazandı.

Her kategoriden birinci, ikinci ve üçüncüler madalyaları ile Türkcell tarafından tedarik edilen ödüllerini, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Türkcell Kurumsal İletişim Müdürü İsmail Özbayraktar ile İstanbul Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu'ndan aldı.

Haber Merkezi

Kılıçdaroğlu'ndan Beykoz'da Mavi Marmara ziyareti
Önceki Kılıçdaroğlu'ndan Beykoz'da Mavi Marmara ziyareti
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (3 Yorum)

levent (1 yıl önce)

alternatif yollar olmması nedeniyle başka ilçelerden gelenler mağdur oldu pazar günleri zehir oldu.onlarca piknik yeri iş yapamadı insanlar hasta yakınlarına ilaç dahi götüremedi. Bu yolları sekiz saat boyunca hiç bir belediye kapatamazdı. Bu da maalesef beykozda yaşandı.

YUSUF (1 yıl önce)

Bu tür yarışmaların yapılması çok güzel evet ama trafik konusunda düzenleme yapılması gerekirdi. kavacığa bile ulaşım sağlayamadık. ana yollar kapalı madem diğer yolların açık olması gerekirdi. konserler sahilde güzel evet ancak trafik ve otoparklanma sorunu vardır. beykozumuza acilen katlı otopark yapılması gerekmektedir. teşekkür ederim

HüSEYiN (1 yıl önce)

Bu tür etkinlikleri yaparken Beykoz daki yol/trafik sorununu düşünerek planlama yapılırsa bizler hastaneye dahi ulaşmak için o kadar eziyet çekmeyiz. Sahilde yapılan diğer etkinliklerde karlı tepe gibi genel ulaşımda sorun oluşturmayacak alanlarda yapılması ulaşım sıkıntısına faydası olur.

Yorum Yaz