Beykoz'da pazar yeri yoğunluğu korkuttu

  • 08.05.2021 13:56
  • Güncelleme: 08.05.2021 13:59
  • Okunma: 3991 kez
  • Yorum: 0
İçişleri Bakanlığı pazar yerleri genelgesine göre Beykoz'da açılan semt pazarlarında vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.
Beykoz'da pazar yeri yoğunluğu korkuttu

İçişleri Bakanlığı 4 Mayıs 2021 tarihli pazar yerleri genelgesinde yer alan ifadelere göre tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.

Vatandaşların yaş sebze-meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verildi.

Beykoz Kavacık'ta kurulan semt pazarında vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli'nin de denetlediği pazar yerinde vatandaşlar fazla yoğunluk oluşturunca zabıta ekiplerince alana giriş çıkışlar kapatıldı.

Beykoz'da gıda ihtiyaçlarını  tamamlamak isteyen vatandaşlar market, manav, kuruyemişçi, fırın, semt ve balık tezgahlarında kısmen kalabalığa neden oldu. 

Kavacık'ta kurulan semt pazarının da yoğun olduğu gözlenirken zabıta ekiplerince pazar girişinde ateş ölçümü yapıldı, maskesi olmayanlar alana alınmadı.

Ekipler, vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda anons yaparak uyardı.

Pazar yerlerinde satış yapacak pazarcılar, ilgili meslek odası tarafından düzenlenen mesleki faaliyet belgesi ile ticari araç görevlendirme belgesini ibraz etmek ve güzergahla sınırlı kalmak kaydıyla Cumartesi günleri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Genelge

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz