Beykoz'da Pazar günü Kur'an-ı Kerim ile aydınlanacak

  • 1
  • 8049

Yaklaşık 7 aydır kesintisiz olarak sürdürülen Sabah Buluşmaları, bu Pazar Beykoz Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii'nde son kez yapılacak

Beykoz Kavacık'ta bulunan Yıldırım Beyazıt Cami'nde yaklaşık 7 aydır kesintisiz devam eden Sabah Buluşmaları, bu Pazar günü son kez gerçekleştirilecek. İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran ve Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş'ın da dua ve sohbetleriyle zenginleştireceği buluşmada Beykozlulara Kur'an ziyafeti yaşatılacak. Çift Ezan ile başlayacak buluşma 14 Haziran Pazar sabahı saat 04.20'de başlayacak ve gün aydınlandıktan sonra yapılacak kahvaltının ardından sona erecek.

Ramazan ayının başlayacak olması nedeniyle finali yapılacak olan Sabah Buluşmaları'nda final, adına yaraşır bir şekilde manevi duyguları okşayan ve zenginleştiren bir şekilde icra edilecek.

Geçtiğimiz aylarda her Pazar sabahı Beykozluların dua ve manevi duyguları paylaşım adresi olan Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami, 14 Haziran 2015 günü son kez cemaati toplayacak.

Ramazan ayının gelmesi ve oruç ibadetinin başlayacak olması nedeniyle bir finalin gerçekleştireceği programda, genç hafızlar da bilgilerini duygularıyla birlikte paylaşacak.

İlahi ve Kaside Yarışması Türkiye 2.'si İsmail Hakkı Ramazanoğlu, Dubai'de gerçekleştirilecek olan Dünya Hafızlık Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Hafız Harun Gözüakça, Kur'an-ı Kerîm Okuma İstanbul Anadolu Yakası 3.'sü Mahmut Polat ve Hafız Ebubekir Kaçan, gençlik enerjilerini Yıldırım Beyazıt Cami'deki programa yansıtacak.

Kasideler ve dualarla zenginleşecek olan Sabah Buluşmaları’nda ayrıca İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran ile Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş da bilgi ve tecrübelerini cemaatle paylaşacak.

Haber Merkezi

Beykoz'da 4+4+4 eylemi
Önceki Beykoz'da 4+4+4 eylemi
Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Sonraki Kavacık Yaşam Merkezi’nde iftar sonrası yaşam
Yorumlar (1 Yorum)

A. Raif Öztürk (8 yıl önce)

Bu güzide programı başlatıp uygulayanlardan, destekleyenlerden, sahne alan dünya ve Türkiye birincileri hafızlardan, her program sonrası zengin kahvaltıları sunan yardımseverlerden, her türlü katkıda bulunan fedakâr kurum ve kuruluşlardan ALLAH CC. EBEDEN RÂZI OLSUN...

Yorum Yaz