Beykoz’da Pazar günleri yollar bisikletlilerin

  • 10.07.2019 16:01
  • Güncelleme: 10.07.2019 16:02
  • Okunma: 9777 kez
  • Yorum: 2
Beykoz’da artık her Pazar vatandaşlar Asgari Kalabalık Bisiklet Turu’nda bir araya geliyor.
Beykoz’da Pazar günleri yollar bisikletlilerin

Her Pazar saat 10.00’da ‘Asgari Kalabalık’ı oluşturmak için bisikletliler Beykoz’u turlayacak.

Sağlıklı yaşam, kolay ulaşım sloganıyla farkındalık oluşturmayı hedefleyen bisiklet projesi, ilk iki istasyonu Küçüksu’ya kurulan ISBIKE projesiyle başladı. Sahildeki araç trafiğini azaltmayı, insanların sahil esnafına ulaşımını kolaylaştırmayı, sahilde vakit geçirmeyi daha cazip hale getirmeyi amaçlayan proje ile çevrenin korunması ve sağlıklı yaşama adım atmak da hedefleniyor.

Katılımcılara Sürpriz Hediyeler

Beykoz Belediyesi katılımcılara 24 vitesli bisiklet ve bisiklet aksesuarları, kaykay, paten, cep telefonu kılıfı, kask gibi hediyeler dağıtacak. Hediyeler tura katılan kişiler arasından yapılacak çekilişle verilecek.

İlk turun güzergâhı: Beykoz Belediyesi- Ortaçeşme- Akbaba- İETT durakları Tokatköy ve Beykoz Belediyesi’ne U dönüşü şeklinde olacak.

Belediye Başkanı Murat Aydın: “Beykoz’da bisiklet uygulamasını başlatıyoruz”

Beykoz’da bisiklet farkındalığını en üst seviyelere taşıyacağına inandığını belirten Başkan Murat Aydın: “Beykoz’da bir ilk olarak tüm hemşerilerimle her Pazar bu turlarda bir araya gelip pedal çevireceğiz. Amacımız bisikletin bir ulaşım aracı olarak yaygınlaşması. Bisiklet Beykoz’umuzun bir parçası haline gelecek ve sahildeki ulaşımı, yaşamı kolaylaştıracak. Esnafımızın işlerine inşallah bereket gelecek. Bisikletiyle gelen bir vatandaş, istediği yerde duracak, alışverişini yapacak ve trafikte beklemeden yoluna devam edecek. Üstelik İstanbul’da bisikletle yolculuk etmekten Beykoz kadar keyif alınabilecek başka bir yer var mı?” dedi.

PROGRAM:

Tarih: 14 Temmuz 2019 Pazar

Yer: Beykoz Belediyesi Önü- Ortaçeşme- Akbaba- Tokatköy sapağı-Geri U  dönüşü

Saat: 10:00-13:00

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bisiklet, Tur

Yorumlar (2 Yorum)

Hüseyin (3 yıl önce)

"Bisiklet Beykoz’umuzun bir parçası haline gelecek ve sahildeki ulaşımı, yaşamı kolaylaştıracak. Esnafımızın işlerine inşallah bereket gelecek. Bisikletiyle gelen bir vatandaş, istediği yerde duracak, alışverişini yapacak ve trafikte beklemeden yoluna devam edecek." Başkan bey, Beykoz'dan bihaber yaşıyor galiba. 1,5 şeritlik yolu var Beykoz'un. Bu vatandaşş nerede duracak, nerede alışveriş yapacak da ulaşım kolaylaşacak. Bunların hepsi göz boyama hamleleri, yeme bu oyunları Beykozlu.

Güneş (3 yıl önce)

Başkanımız hızlı girişimlerde bulundu. Yolu açık olsun. Desteklerimiz sizinle sayın başkanım...

Yorum Yaz