Beykoz'da özel firmalarda yeni dönem önlemleri

  • Güncelleme: 20.05.2020 18:47
  • Okunma: 11559 kez
  • Yorum: 0
Koronavirüs ile mücadelede ilk safhanın geride bırakılması sonrası Beykoz'daki özel firmalar yeni dönem için tedbir almaya devam ediyor.
Beykoz'da özel firmalarda yeni dönem önlemleri

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovis-19) özel sektör çalışanlarını da etkilemişti.

Alınan tedbirler kapsamında firmalar uzaktan ve esnek çalışma saati uygulamasını 15 Mart itibariyle uygulamaya başlamıştı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın "salgında ikinci dalga beklemiyoruz, eğer bayramı sakin geçirebilirsek sonrasında daha da rahat edebiliriz" ifadelerinin ardından Beykoz'daki birçok özel firma da 1 Haziran itibariyle normal mesailerine dönmeye hazırlanıyor.

1 Haziran itibariyle ofise dönüş planlanıyor

Çoğu firma, 1 Haziran itibariyle yeniden ofislere dönmeye hazırlanırken, bazıları ise eski sistemde çalışma için yeni bir takvim henüz açıklamadı.

Beykoz'da yıllardır hizmet vermeye devam eden Work Office de 1 Haziran itibariyle ofise dönmeyi planlayan firmalar arasında yer aldı.

Bu kapsamda firmanın çalışma alanı içerisinde dezenfeksiyon çalışması sürdürülürken, el hijyeni için de dezenfektanlar belli bölgelere yerleştirildi.

Türkiye’de evden çalışmaya başlayan milyonlarca kişinin kademeli olarak 1 Haziran’dan itibaren ofislere dönmesi bekleniyor. Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart’tan itibaren üretim ve saha elemanı haricindeki pek çok beyaz yakalı evlerden çalışmaya başlamıştı.

Türkiye’nin büyük gruplarının bir kısmı haziranda ofise dönme kararı verirken, bazıları kısmen başlayarak bir geçiş süreci ortaya koydu. Bazı firmalar bundan sonra da tamamen uzaktan çalışmayı gündeme alıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz