Güncel

Beykoz'da Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği yapıldı

Beykoz'da Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği yapıldı
09.05.2017 16:08
| | |
4731

Foto galeri

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2. Geleneksel Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği düzenlendi.

Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öncülüğünde 2.Geleneksel Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği düzenlendi.

Toplumda engelli vatandaşlara duyarlığın artması, engellilerin seslerini duyurmaları amacıyla programa, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Boçay Başkanı Bülent Taştan, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri engelliler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaymakam Ahmet Katırcı: “Onlar engelsiz aslanlar”

"2.Geleneksel Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği’ne hoş geldiniz, sefalar getirdiniz" diyerek sözlerine başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Her yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’yla olarak kutlanıyor. Onlara, engelsiz aslanlar sözünü kullanıyorum. Onlar özel insanlar, onlar farklı bizim merhametimize, acımamıza ihtiyacı yok, fiziki engelleri kaldırmamıza ihtiyaçları var. Onlara fırsat verildiğinde neler yaptıklarını görüyoruz. Ben aynı zamanda engelli velisiyim, onlar bizim en büyük varlıklarımız. Onlar bizim dünyamıza giremezse, biz onların dünyasına girmeliyiz. Şenlik yapmamızın amacı farkındalık yapmak, toplumun kafasındaki imajı değiştirmek. Beykoz Belediyesine, öğretmenlerimize, okul müdürlerine, engelsiz aslanlara çok teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Katırcı'nın ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çocukların çok farklı mahallelerden, sokaklardan geldiklerini, onların sesi olduklarını ifade ederek, “Bu çocuklar bizim için çok özeller, onlarla beraber hemhal olduk, sevinçlerini paylaştık, ürettiklerini görmek bizi ve onları ailelerini sevindiriyor, mutlu ediyor. İlgilenilmesi gerekir, onların başarısı bizim başarımızdır. Bu özel etkinlikte evlatlarımızın ürettikleriyle neler yapabileceğini görmüş oluyoruz. Yüreklerindeki aşkı, muhabbeti görüyoruz. Bu çocuklarımız farklı değil, onlar yüreklerinin en derinliklerinde yer verilmesi gereken özel çocuklar. Hepinize teşekkür ediyor, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

Okul öğrencilerinin yanı sıra ilçede bulunan diğer okullarda eğitim gören öğrencilerin gösterileri ve yaptıkları ürünler sergilendi.

Paşabahçe Stadı’nda düzenlenen Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ve İş Uygulama 2. Geleneksel Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği'nde sergiler, dans gösterileri, müzik dinletileri, ikramlar, çeşitli yarışmalar, canlı performanslar ve ikramlar yer aldı.

Otizm Derneği Ebru Gösterisi, Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ve İş Uygulama Merkezi Horon Gösterisi, Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ve İş Uygulama merkezi atölyelerinden canlı performansları  sergilendi.

Gelenekselleşen etkinlikte Ataşehir’den gelen misafirler de sahnede yerini aldı. Ayrıca etkinlikte İstanbul Kent Orkestrası Müzik Dinletisi de yer aldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Özel Eğitim, Engelliler Haftası, Kaynaştırma Şenliği, Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"