Beykoz'da oturan liseli genç kızı her gün taciz etti

  • 0
  • 8537
Beykoz'da oturan liseli genç kızı her gün taciz etti
Beykoz'da oturan liseli genç kızı her gün taciz etti

Beykoz'dan Ortaköy'e vapurla okula giden 15 yaşındaki lise öğrencisini her gün taciz eden Afgan uyruklu Azımı'nin cinsel taciz suçundan 3 yıl hapsi istendi.

Kanlıca İskelesi'nden Ortaköy'deki okuluna gitmek için her gün vapura binen 15 yaşındaki lise öğrencisi E.T., yaklaşık 6 aydır tacize uğradığını annesine anlattı.

E.T., Afgan uyruklu şahsın her gün kendisine bakarak gülümsediğini, göz kırptığını, vapurda başka boş yer olsa bile gelip karşısına oturduğunu, "Adın ne? Kaç yaşındasın? Beni mi kıracaksın, arkadaş olalım" ifadeleriyle kendisini rahatsız ettiğini annesine söyledi.

Kızının tacizlere maruz kaldığını öğrenen anne D.T., durumu okul müdürüne anlattı.

Okul müdürü M.U. ile anne D.T. birlikte yaptıkları planla Afgan Sakhı Murad Azımı'nın gözaltına alınmasını sağladı.

E.T. her gün yaptığı gibi okula gitmek için 2 Nisan 2022 günü evden çıkarak Kanlıca İskelesi’nden vapura bindi. Şüpheli kişi de yine aynı vapura bindi. Okul müdürü ile irtibat kuran E.T., şüphelinin kendisiyle aynı vapurda olduğunu bildirdi.

Okul müdürü M.U. da polisi arayarak durumu anlattı ve polisle birlikte Ortaköy İskelesi’nde E.T.’nin bulunduğu vapurun iskeleye yanaşmasını beklediler. Bu sırada E.T. sürekli annesi ve okul müdürüyle iletişim halinde kaldı. Vapur iskeleye yanaşınca polis şüpheliyi E.T.’nin göstermesiyle gözaltına aldı. Şüpheli kişinin 29 yaşındaki Afgan uyruklu Sakhı Murad Azımı isimli kişi olduğu tespit edildi.

Şüpheli Azımı ise ifadesinde hakkındaki suçlamaları reddetti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şüphelinin inkarının aksine mağdurun ve müştekinin tutarlı beyanları, mağdurun şüpheliye iftira atmasını gerektirir bir nedenin bulunmamasını dikkate alarak şüpheli Azımı hakkında, “cinsel taciz” suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Haber Merkezi

 

Beykoz'un kadın plajında kadın cankurtaran yok
Önceki Beykoz'un kadın plajında kadın cankurtaran yok
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz