Beykoz’da ortaya çıkan çirkin görüntüler

  • Güncelleme: 12.07.2020 15:02
  • Okunma: 9401 kez
  • Yorum: 0
Deniz sezonun açılmasıyla İstanbulluların akın ettiği Beykoz’da zaman zaman çirkin görüntüler ortaya çıkıyor.
Beykoz’da ortaya çıkan çirkin görüntüler

İnsanların tenha olması nedeniyle alkol almak için tercih ettikleri Beykoz’da oluşturduğu çirkin görüntüler Beykoz halkından tepki çekerken, Beykoz’un en nezih sahillerinden olan Burunbahçe’de bu çirkinlikten nasibini alıyor.

Dost Beykoz’un ara ara gündeme taşıdığı sokak aralarındaki istenmeyen görüntüler, yaz mevsimin gelmesiyle sahillere de yansırken, vatandaşlar insanların duyarsızlığı ve saygısızlıkları karşısında öfkeleniyor.

İstanbul Anadolu Yakası'nda vatandaşların en fazla tercih ettikleri uğrak yeri olan Beykoz Burunbahçe Sahili, hafta sonu denize giren ve piknik yapan İstanbulluların ardında bıraktıkları çöplerle adeta bir harabe görüntüsünü aldı.

Pazar sabahı denize girmek için sahile gelen vatandaşlar adeta biz mezbelelikle karşılaşınca deliye döndü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Tesislerinin bulunduğu Beykoz Burunbahçe Sahili, hafta sonu yine ziyaretçi akınına uğradı. Vatandaşların bir kısmı yeşillik alanda piknik yaparken bazıları ise aileleri ile birlikte denize girdi. Kimileri ise mangal yaktı. Fakat bazı İstanbullular yine çöplerini yerlere attı. Piknik yapanların ardında bıraktıkları atıklar objektiflere yansıdı. Çöpler, denize ve sahile atılmış boş içki şişeleri ise vatandaşların tepkisini çekti. Sahilde bırakılan boş şişeleri denize giren vatandaşlar tek tek topladı. 

Beykoz sahillerini kirletip gidiyorlar

Sahilde vakit geçiren bir vatandaş, "Karavanımızla geldik ama burada sağda solda çok içki içenler, pislik var. Akşam buraya geldim. Ama burası sabaha kadar içki içenlerle dolmuş. Yediklerinin çöplerini her tarafa bırakıyorlar, temizlemiyorlar. Güzelim sahili berbat edip gidiyorlar. Şikayetçiyiz bu konuda. Bir yetkili de buraya neden çöp atıyorsunuz demiyor." diye konuştu. 

Denizden iki çuval şişe çıktı

Başka bir vatandaş ise, "Ben 60 senedir, doğdum doğalı buradayım. Denize atıyorlar şişeyi, camı, lastiği. Hani kim bakıyor. Ben dün topladım. 2 çuval şişe çıkarttım denizden. Çocuk parkı burada. Adam geliyor çocuk parkının yanında içki içiyor. Çocuğun yanında içki içilmez, kimse bununla ilgilenmiyor." İfadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Burunbahçe, Çöp

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz