Beykoz’da ormanlar bir süre daha boş kalacak

  • 0
  • 6925
Beykoz’da ormanlar bir süre daha boş kalacak
Beykoz’da ormanlar bir süre daha boş kalacak
Beykoz’da ormanlar bir süre daha boş kalacak

İstanbul Valisi Yerlikaya'nın açıkladığı, kent genelinde orman alanlarındaki yasağın uzatılmasının ardından Beykoz'da yeşil alanlar yine boş kaldı.

İstanbul’da ormanlara girme, piknik yapma yasağının 30 Eylül’e kadar uzatılmasından sonra Beykoz halkı kurala titizlikle uyuyor.

Diğer illerde de sürecek yasak, orman yangınlarını önlemeyi amaçlıyor. Dost Beykoz Beykoz’un mesire alanlarını ve korularını yasağın uzatıldığı ilk günde ziyaret etti.

Edinilen bilgiye göre ormanlık alana tüp gibi yanıcı madde sokulmaya da çalışıldığı örenildi. Görevliler tarafından uyarılan vatandaşların yeşil alanlara yanıcı madde yakmasına izin verilmedi.

Beykoz’un incisi olan ziyaretçilerin mesken tuttuğu Beykoz Korusu’nda insanlar yanlarına aldıkları sandalye, termos ve atıştırmalıklarla güzel havanın tadına çıkardı.

Beykoz Korusu'nda gün içerisinde yaklaşık 30 kişinin içeriye tüp ve benzeri yanıcı madde sokmaya çalıştığı yönünde girişimler olduğu ancak güvenlik görevlilerin müsaade etmediği kaydedildi.

Beykoz’un bir diğer güzel mekanlarından olan Kaymakdonduran Mesire Alanı boş kalsa da yetkililerden edinilen bilgilere göre kurallara sıkı bir şekilde uyuluyor.

Haber Merkezi

Beykoz'da ağlara balık yerine mayın takıldı
Önceki Beykoz'da ağlara balık yerine mayın takıldı
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı