Sağlık

Beykoz’da Organ Bağışı Kampanyası başlatıldı

Beykoz’da Organ Bağışı Kampanyası başlatıldı
20.04.2016 18:53
| | |
5523

Video galeri

Beykoz Kaymakamlığı’nın muhtarlarla düzenlediği istişare toplantısında organ bağışı kampanyası başlatıldı. Toplantıda Başhekim Süleyman Erdoğdu'da vardı

Kampanya kapsamında organlarını bağışlayan Beykozlu muhtarlar tüm vatandaşları organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Muhtarlar başlattıkları kampanya sağlık alanında çok önemli bir eksik olan organ bağışına dikkat çekmeyi, ilçe sakinlerini bilinçlendirmeyi ve bağışçı sayısının artmasını amaçlıyor.   

İBB Korusu Tesisleri’nde düzenlenen istişare toplantısı, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, İlçe Müftüsü Hüseyin  Demirtaş, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, Belediye Muhtarlık İşleri Müdürü Tacettin Aksu ve mahalle muhtarlarının katılımıyla gerçekleşti.

Belediye hizmetleri ve organ bağışının  ele alındığı  programda İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş  organ bağışının caiz olduğunu, bu konuda hassasiyet gösterilmesi ve duyarlı olunması gerektiğini vurguladı.

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu ise organ bağışının önemine değinerek, sorumluluk bilinciyle ve gönüllü olarak herkesi organ bağışı yapmaya davet etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Organ Bağışı, Beykoz Yerel Haber, Süleyman Erdoğdu, Kampanya, Muhtarlar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"