Beykoz'da öngörünüm imar barışından çıkarıldı

  • 8
  • 32819
Beykoz'da öngörünüm imar barışından çıkarıldı
Beykoz'da öngörünüm imar barışından çıkarıldı

İmar Barışı kapsamına dahil edilen Beykoz'daki öngörünüm bölgesinin de barıştan faydalanması kararı CHP'nin AYM'ye itirazı sonrası iptal edildi.

Özellikle Beykoz başta olmak üzere Üsküdar ve Sarıyer'i kapsayan öngörünüm bölgesinin de İmar Barışından faydalanmasına ilişkin düzenleme, CHP'nin AYM'ye iptal başvurusu kabul edildi ve iptal edildi.

Haber Türk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre 2018 yılında yasalaşan Boğaziçi ön görünümünü imar barışı kapsamına alan düzenleme, 2 yıl sonra Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, düzenlemenin oy birliğiyle iptaline karar verdi. AYM kararının gerekçesi daha sonra açıklanacak. Ancak AYM üyelerinin, düzenlemenin Boğaziçi Kanunu ve Çevrenin Korunması Hakkına aykırı olduğu konusunda görüş birliğine vardığı öğrenildi. 

Düzenleme hangi mahalleleri ilgilendiriyordu?

Düzenleme Beykoz'un Anadolu Kavağı, Anadolu Feneri, Yalıköy, Merkez, Gümüşsuyu, İncirköy, Çubuklu, Çiğdem, Paşabahçe, Anadolu Hisarı, Göksu Ve Göztepe Mahallelerinin büyük bir kısmını kapsıyordu.

Haber Merkezi

Beykoz Kent Konseyi’nden Kaymakama hayırlı olsun ziyareti
Önceki Beykoz Kent Konseyi’nden Kaymakama hayırlı olsun ziyareti
Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Sonraki Beykoz’da ambulansa yol vermeyen sürücüye 30 bin lira ceza
Yorumlar (8 Yorum)

Abuuzeeya (4 yıl önce)

Devlette dolandırıyor artık

Ali (4 yıl önce)

Vay be. Ben hayata gözlerimi açtığımdan beri kiraciyim. Sizin maliniz olmayan bir toprağa zamanında ev yapıp mal mülk sahibi olmuşsunuz. Sonra da gelmiş mağduriyetten bahsediyorsunuz. Ben 36 yıldır kira veriyorum siz neyin derdindesiniz. Bu tapusu olmayanlara tapu verenlere hakkımı helal etmiyorum. Bi keriz bizi ya. Ormanı kesip ev yapmamışız zamanında

Ayhan Türkmen (4 yıl önce)

Allah yedirmesin onca millet ile benim verdiğim paraları yazıklar olsun HARAM OLSUN.

Aksu Aksu (4 yıl önce)

İmar Barışını iptal ettiren CHP, mutlaka vatandaşını da düşünür, parasını da geri ödemenin yolunu bulacaktır elbette!

Cml (4 yıl önce)

Arkadaş 60 yıldır evimiz var tapu alamıyoruz yol su elektrik hepsini vermişsin ama hala benim evimi bana vermiyorsun Bıktık bu siyasetçilerden

Musa çetin (4 yıl önce)

Daha önce 2 b de iptal edilmişti 10 yıl gecikti

Sorgu (4 yıl önce)

Bunlar ne yapmaya calisiyor. Simdi mejlis toplanir, birbirlerine camur atarlar. Kim iyi kim kotu amlayamiyorum

SERKAN SARAÇLI (4 yıl önce)

nedir bu rezalet; ülkenin başına gelmiş insanlar halka her seçim öncesi vaatler vererek oy avcılığına soyunuyorlar ve ezilen halktan milyarlarca lira alenen gasp edililiyor.Kendilerini kanun koyucu olarak adledenler yaptıkları kanunun işleyişini bilmiyorlarmı halkı kandırıyorlar.Bundan önceki hükümetler tapu tahsis belgesini çıkardı rahmetli babam yok hali ile parayı buldu buluşturdu ödedi akp tahsis belgesini iptal etti halkın paraları uçtu gitti ,imar barışında ön görünümü yine dahil ettiler bu sefer yine paraları topladılar bu paralar bu sefer havaya uçmayacak ,bu halk kolay mı kazanıyor parayı,Ey beykoz halkı uyumayın artık kendinize gelin ve hakkınızı arayın ,bu kanunu iptal ettiren chp lilerin ön görünümde hiç mi yerleri yok hepsi en güzel yerleri tutmuşlar hepsine yazıklar olsun Beykozu yediniz bitirdiniz.Hepinize lanet olsun.

Yorum Yaz