Sağlık

Beykoz'da onbeş bin işyeri denetlendi

Beykoz'da onbeş bin işyeri denetlendi
2015.02.02 00:00
| | |
5964

Beykoz Kaymakamlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen operasyonlarda her yıl binlerce işyeri denetleniyor.

Özellikle kapalı alanlarda, tütün ve tütün ürünlerinin tüketilip tüketilmediğinin kontrol edildiği denetimler kapsamında, Beykoz'da geçtiğimiz yıl yaklaşık 15 bin işyerinin denetlendiği bildirildi. Toplamda denetlenen 14 bin 861 işyerinde 37 işyerinin yasalara uymadığı anlaşıldı ve söz konusu işyerlerine Beykoz Kaymakamlığı tarafından ceza uygulandı. Kaymakamlık tarafından uygulanan cezanın faturası ise 114 bin 712 Türk Lirası…

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkındaki Kanunu, tüm ülkede olduğu gibi Beykoz'da da uyguladıklarını ifade eden Beykoz İlçe Sağlık Müdürü Dr. Berk Topuz, Hemen her gün mesai içi ve mesai dışı denetim yaptıklarını ve görevlilerin, vatandaşın sağlığıyla ilgili dikkatli ve titiz çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

"Mesai içi ve mesai dışı 1'er ekibin denetlediği işyerleri sayesinde Beykozlular da ‘rahat’ ve ‘sağlıklı’ nefes alıyor." ifadeleerini kullanan Dr. Topuz, "Bu yılın Ocak ayında da denetimlerini sürdüren ekiplerimiz, ilk 20 günde 1000'i aşkın işyerini denetlediler. Toplamda 1050 işyerini mercek altına alan görevlilerimiz, bunlardan 4'ünde ihlâller tespit etti ve işyerlerine toplamda bin 588 liralık ceza kesildi." şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü, Dr. Berk Topuz, Sigara Denetimi, Ceza

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"