Beykoz’da okullar yine pırıl pırıl

  • 16.09.2015 13:42
  • Güncelleme: 16.09.2015 13:45
  • Okunma: 7071 kez
  • Yorum: 0
28 Eylül 2015 günü başlayacak olan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı için okulların ihtiyaçları Beykoz Belediyesi tarafından karşılandı
Beykoz’da okullar yine pırıl pırıl

28 Eylül 2015 günü başlayacak olan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı için okulların ihtiyaçları Beykoz Belediyesi tarafından karşılandı

Her yıl Beykoz’da ki okullara boya badana ve temizlik malzemesi dağıtan Beykoz Belediyesi bu yılda okullarda ihtiyaç duyulan malzemeleri düzenlenen törenle okul idarecilerine teslim etti. Beykoz Belediyesi atölyesinde düzenlenen törende konuşan Başkan Çelikbilek, Eğitim anlamında gerçekten diğer belediyelere de örnek olacak işlere imza atıyoruz.” dedi.

71 okula temizlik malzemesi, 46 okulu da boya yardımı yapılan programa, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar okul idarecileri ve bazı mahalle muhtarları da hazır bulundu.

Yaşanan terör olayları nedeniyle üzgün olduğunu ve şehitlere rahmet dilediğini kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Hemen her okulumuzun isteklerini her anlamda karşılamaya çalışıyoruz. 2015 yılı içerisinde her okulumuzda bir kütüphane olmasını amaçlayarak 53 bin kitap dağıtımı yaptık. Hedefimiz 100 bindi fakat bunu 2016 yılı içerisinde gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz’da 15 tane okulun tamir ve bakımı için ihale yaptıklarını söyleyen Çelikbilek, "21. Yüzyıl teknoloji devri olarak adlandırılıyor. Bizler de buna ayak uydurabilmek ve teknolojiyi eğitimde kullanabilmek için 'Bilgisayarsız okulumuz kalmasın' diyerek 500 bilgisayar ve 400 projeksiyon cihazı dağıttık. Açık söylemek gerekirse bu proje İstanbul'daki diğer belediyelerimizde de büyük ilgi gördü” dedi.

Başkan Çelikbilek şöyle devam etti: “Elmalı İlkokulu'nu gidip ziyaret ettim, okulumuzun ve çocuklarımızın halini görünce insanın içinin cız etmemesi imkânsız. Bizde hemen gerekli adımları atarak okulumuzun projesini hazırladık. Büyükşehir Belediyesi'nden de bir yer aldık. Bu sene içerisinde orada inşaatı başlatacağız.Çavuşbaşı Çiftlik Mahallesi'nde Ahmet Akça İlköğretim Okulu çok kötü bir durumda. Okulu taşımak ve 24 derslikli yeni bir okul yapak için Orman Bakanlığı'nın bize tahsis ettiği 10 dönüm arazi üzerinde yeni okulumuzu inşa edeceğiz. Bu yapılan çalışmalar yetmeyecek elbette. Önceki dönemlerde Beykoz'da üniversitenin adını anmak bile güçtü. Fakat şu anda ilçemizde hali hazırda 4 üniversite var ve 5. Si de yapılıyor. Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi 600 yataklı bir üniversite hastanesinin yapımına devam ediyor.”

Sözlerinin sonunda isim vermeden CHP’yi eleştiren Çelikbilek, öğrenci burslarının Anayasa Mahkemesi kanalıyla kesilmesinden yakındı… Buna rağmen alternatifler üretmeye çalıştıklarını ve sekiz bin ailenin müracaat ettiğini kaydetti. Başkan Çelikbilek, bu destek için 1 milyon 300 bin TL bütçe ayırdıklarını söyledi.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz