Beykoz'da okullar tatil değil?

  • 1
  • 9823

Beykoz okullar 20 Şubat 2015 (yarın) tatil değil...

Kar yağışının İstanbul'da yoğun etkisini hissettirmesi sonrası İstanbul Valiliği, Çarşamba ve Perşembe günleri, ilk ve orta dereceli okulları tatil ettiğini açıklamıştı. Yarın yani Cuma günü ise okulların yine tatil olacağına yönelik İstanbul Valiliği'nden bir açıklama gelmezken, özellikle sosyal medya üzerinden "Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan okulları tatil etti" şeklinde haberler geldi. Konuyu araştıran Dost Beykoz ise sözkonusu haberin 'yalan' olduğunu bulguladı. Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, "Yarın Beykoz'da okullar açık. Öğrencilerimiz 'tatil' haberlerine itimat etmesinler. Yarın tatil diye devamsızlık etmesinler" dedi.

Özetle, yarın Beykoz'da okullar açık... "Kaymakam Erdoğan tatil etti" haberinin ise yalan olduğu ortaya çıktı. Kaymakam Erdoğan adına açılan bir sahte hesapla, ilçede okulların tatil olduğu şeklinde haber üretildi ve sosyal medya aracılığıyla da hızla yalan haberin yayılması sağlandı. Ulusal medyanın bile bu yalan haber tuzağına düşerek, "Yarın Beykoz'da Kaymakamlık tarafından okullar tatil edildi" haberi servis edildi.

Haber Merkezi

Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
Önceki Adem Sefer, Ankara yolunda ilk adımı attı.
BOÇAY katkılarıyla Beykoz'a 3 özel eğitim sınıfı
Sonraki BOÇAY katkılarıyla Beykoz'a 3 özel eğitim sınıfı
Yorumlar (1 Yorum)

faruk kır (8 yıl önce)

Kaymakam beyimiz neye göre böyle bir karar almış anlayamadım ben ortaçeşme, vakıftepede oturuyorum ben kendim o merdivenleri inemedim çocuklar nasıl inecek zaten bu eğitim sisteminde çocuklarımız okula gitse ne olur gitmese ne olur Allaha emanet olunuz....

Yorum Yaz