Beykoz’da okullar sosyal mesafeli eğitime hazır

  • Güncelleme: 11.10.2020 18:26
  • Okunma: 4767 kez
  • Yorum: 0
Kovid-19 salgını nedeniyle uzun süre ara verilen eğitim kısmı olarak, tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da başlıyor.
Beykoz’da okullar sosyal mesafeli eğitime hazır

Okulların açılacak olmasıyla yeni kurallar çerçevesinde başlayan hazırlıklar tamamlandı. Bu kapsamda Beykoz Akbaba’da eğitim öğretim veren Akbaba Ortaokulu hummalı bir hazırlığın ardından kapılarını açtı. 12 Ekim 2020 günü öğrencilerini kabul edecek olan okulda, kısıtlı imkânlarla sosyal mesafe kuralları öğrencilerin daha rahat uyabilmesi için belirlendi.

Akbaba İsmail Özseçkin Ortaokulu Müdürü Ahmet Filiz, kendi imkanları ile okulda gerekli olan çizim çalışmalarını tamamladıklarını, el dezenfektanı için gerekli olanakların sağlandığını, wc ve lavaboların dezenfekte edildiğini söyledi.

Beykoz Belediyesinin de okul bahçesini yıkadığını söyleyen Müdür Filiz, öğrenciler için gerekli bilgilendirme panolarını hazırlayarak ilgili yerler astıklarının ve ilk derslerinin Kovid-19 salgını nedeniyle öğrencilerin uyması gerek kurallar olduğu dile getirdi.

Ahmet Filiz, okulun tüm çalışanları ve öğretmenleri ile birlikte okulu yüz yüze eğitime hazır hale getirdiklerini ve sabırsızlıkla öğrencilerini beklediklerini söyledi.

Haber Merkezi