Beykoz'da okullar açıldı trafik ara sokaklara taştı

  • 22.11.2021 09:10
  • Güncelleme: 22.11.2021 09:12
  • Okunma: 1711 kez
  • Yorum: 1
Beykoz'da ilk ve ortaöğretim okullarındaki bir haftalık tatilin ardından ilk iş gününde trafik yoğunluğu ara sokaklara kadar ulaştı.
Beykoz'da okullar açıldı trafik ara sokaklara taştı

İlk ve ortaöğretim öğrencileri için 15-19 Kasım tarihleri arasında uygulanan ilk ara tatilin sona ermesinin ardından okul servislerinin de trafiğe çıkmasıyla ilçenin bazı ana arterleri başta olmak üzere caddelerde trafik yoğunluğu arttı.

Öte yandan Kavacık'taki otobüs duraklarında toplu taşıma aracı bekleyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluştu.

Yoğun trafik nedeniyle otobüs seferlerinde de gecikmeler yaşanırken, vatandaşlar uzun süre otobüs beklemek zorunda kaldı. Birçoğu gideceği noktaya geç kalmaktan yakındı.

Bazı vatandaşlar ise Sağlık Bakanlığının üzerinde sıklıkla durduğu kapalı ve toplu taşıma araçlarındaki maskenin doğru kullanılmasıyla ilgili kurala uymadıkları görüldü.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki yoğunluk nedeniyle Kavacık bağlantısında yaşanan yoğunluk ilçenin ara sokaklarıma kazar araç kuyrukları oluşmasına neden oldu.

Sahil yollarında da zaman zaman araç yoğunluğu yaşanırken, Kavacık'taki trafik Çavuşbaşı ve Soğuksu bölgelerine kadar uzandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin mobil uygulamasına göre kent genelinde trafik yoğunluğu saat 08.00'de yüzde 58, 08.30'da yüzde 60 olarak ölçüldü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Tatil, Trafik, İlk Gün

Yorumlar (1 Yorum)

CELAL1834 (2 hafta önce)

Beykoz'da bu hafta sonu sahil trafiğindeki rezillik nedir? Her hfta sonu oluyorda ilk defa 2 benzincinin baş tarafında bulunan muratoğlu balıkçı ile g.suyu rest. arasındaki yola park nedir ya, iki otobüs yan yana geçemedi, beykoz yönünden gelen otobüs arka yoğunluğu diğer arac sahipleri ile boşaltarak geri gidip geniş alandan yol açtılar. Ceza kesilmesi yeterli değil kesildiğinide düşünmüyoru, ama caddeye park edilen aracları ceza+ çekebilirse zabıta trafik sanırım o sorun kalmaz ama yapamazlar.

Yorum Yaz